Archiwum wydarzeń roku szkolnego 2013/2014,  2014/2015 i 2015/2016 i 2016/2017

 

- Prezentacja multimedialna promująca ZSA kliknij tutaj

- Film promujący ZSA 2018 Obejrzyj w YouTube

  

ARCHIWUM 2017/2018

UWAGA!!!

Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się
30 sierpnia 2018r (czwartek)
o godz:10:00

 

UWAGA!!!

28 sierpnia 2018 (wtorek)
Szkolenie Rady Pedagogicznej
w godz:11:00 - 13:30
obecność obowiązkowa

 

Egzamin maturalny - sesja poprawkowa!!!

21 sierpnia 2018r godz 9:00

 

Terminy egzaminów poprawkowych!!!

27 sierpnia 2018r godz 9:00 egzamin poprawkowy z matematyki
28 sierpnia 2018r godz 9:00 egzamin poprawkowy z języka polskiego i historii

 

UWAGA!!!

Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się
3 lipca 2018r (wtorek)
o godz:10:00

 

 

Zakończenie  roku szkolnego 2017/2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zakończenia roku szkolnego 2017/2018 umieszczonych na stronach: www.zambrow.org. www.zambrowiacy.pl 

Więcej informacji na: https://zambrow.org/artykul/zsa--galeria-zdjec/470678

http://zambrowiacy.pl/kult/zakonczenie-roku-szkolnego-w-zespole-szkol-agroprzedsiebiorczosci-w-zambrowie-foto/

Dodano dnia: 26 czerwca  2018

 

Nasi  rolnicy w Krzyżewie

20.06.2018r. nasi uczniowie technikum rolniczego, uczestniczyli  w warsztatach polowych w Stacji Doświadczania Oceny Odmian w Krzyżewie. Ciekawe wykłady, dotyczące m.in. porejestrowego doświadczalnictwa odmianowego na terenie naszego województwa oraz technologii produkcji roślin uprawnych w warunkach zmieniającego się klimatu, poszerzyły ich wiedzę na te tematy. Chłopcy zwiedzali również poletka doświadczalne z roślinami bobowatymi, roślinami zbożowymi i okopowymi, co wzbogaciło ich wiedzę teoretyczną i praktyczną. 

Dodano dnia: 21 czerwca  2018

 

Relacja video z Turnieju Piłki Nożnej z Okazji Dnia Patrona ZSA w Zambrowie.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

odbędzie się 22 czerwca 2018r. (piątek)
 o godz. 9:00

Obowiązuje zmiana obuwia!!!

 

Relacja video z ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam" w ZSA.

 

"Jak nie czytam, jak czytam" w ZSA.

 

W dniu 8 czerwca o godz. 10:00 odbyła się w naszej szkole ogólnopolska akcja "Jak nie czytam, jak czytam", mająca na celu bicie rekordu w czytaniu w jednym miejscu.  Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami. Czytali również zaproszeni  goście: v-ce starosta – Pan Stanisław Rykaczewski, przedszkolaki z Przedszkola Nr 6, uczniowie kl. 3 Szkoły Podstawowej  Nr 3 (legenda o Zambrowie metodą obrazkową- kamishibai), podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy –(p. Ania recytowała wiersz ”Do młodych” A. Asnyka i fragment "Anii z Zielonego Wzgórza" ; p. Tadeusz legendę pt.” Zambruś”) oraz p. dyr. Ewa Faszcza i  młodzież ZSA (Ratusz, Opowieści starego dębu, Fontanna, Powstańczy Orzeł). Czytane były również "Legendy zambrowskie" Pawła Ireneusza Szepietowskiego. Akcja wpisała się w realizację Programu Rozwoju Czytelnictwa, mającego na celu promowanie i rozwój czytania wśród młodzieży.

Dodano dnia: 8 czerwca  2018

 

Gratulujemy uczennicy klasy ILO Julii Kamińskiej sukcesów podczas VIII Łomżyńskiego Konkursu Matematycznego. Konkurs ma charakter ogólnopolski. Składa się z trzech etapów.  Do konkursu w I etapie przystąpiło ponad 260 uczestników, Julka znalazła się w ścisłym gronie finalistów. Jej wynik napawa nas szczególnym optymizmem zwłaszcza, że rywalizowała na równym poziomie u uczniami starszych klas. Julka – czekamy na dalsze sukcesy…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodano dnia: 6 czerwca  2018

 

 Wolontariusze z ZSA pamiętają o dzieciach…

Jan Paweł II mówił, że „troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”. Od kilku lat wolontariusze z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie odwiedzają  najmłodszych mieszkańców naszego miasta, by z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, przypomnieć nam wszystkim, jak wielkim darem i „nadzieją ludzkości” jest każde dziecko.

W dniu 5 czerwca,  młodzież spotkała się z dziećmi z grupy XIV Miejskiego Przedszkola Nr 6 na wspólnym czytaniu bajek, rozmowach i zabawach. Nie zabrakło również życzeń i upominków dla wspaniałych Milusińskich.

Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze, pełnej szacunku i życzliwości.

Wolontariusze i opiekunowie składają podziękowanie Paniom: Justynie Marcak, Wioletcie Święckiej oraz Monice Kos za serdeczne przyjęcie i współtworzenie spotkania. To był wyjątkowy czas!

 

 

Dodano dnia: 6 czerwca  2018

 

Tłumy gimnazjalistów na Dniu Otwartym w naszej szkole.

23 maja 2018 roku w naszej szkole zorganizowano Dzień Otwarty, aby ci gimnazjaliści, którzy jeszcze nie zdecydowali, jaką szkołę średnią wybrać, mogli poznać ofertę szkoły.

Wydarzenie to rozpoczęło się od spotkań w salach. Przygotowano w nich ciekawe zajęcia, na których każdy mógł poznać kierunki kształcenia w liceum i technikum, wziąć udział w konkursach i przeżyć pierwsze chwile w ławkach „Siwej”. Podczas tych spotkań nauczyciele i uczniowie opowiadali o prezentowanych zawodach oraz o tym, czego można się nauczyć i jakie zdobyć kwalifikacje.

W pracowni sprzedaży kształcącej w zawodzie technik handlowiec gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć wyposażenie sali i przejść szybki kurs obsługi kasy fiskalnej  Ponadto gimnazjaliści obejrzeli laboratorium językowe, w którym zapoznali się z  funkcjonowaniem sprzętu wykorzystywanego na zajęciach lekcyjnych. Zapoznali się również z  informacjami dotyczącymi kierunku technik ekonomista, na  którym naukę proponuje nasza szkoła. Interesującym okazał się quiz, dotyczący wiedzy o naszej szkole pt. „Kocham Cię „SIWA””.

Na zewnątrz szkoły dla gimnazjalistów przygotowano również mnóstwo ciekawych atrakcji. Na szkolnym boisku odbyły się interesujące pokazy. Funkcjonariusze zambrowskiej policji zaprezentowali pozorowany napad nożownika, który został postrzelony, obezwładniony, a następnie przy pomocy służby ratowniczej przewieziony do szpitala. Kolejnym punktem programu było uwolnienie przez strażaków zakleszczonej wskutek wypadku kobiety z samochodu. Na szczęście strażacy szybko uporali się z zadaniem i do akcji mogli wkroczyć ratownicy z Grupy Ratowniczej Nadzieja.

Policjanci informowali też o naborze i wymaganiach, jakie trzeba spełnić, aby wstąpić w szeregi policji. Ponadto podczas Dnia Otwartego zaprezentowano tor przeszkód, który trzeba pokonać w czasie egzaminów na policjanta.

Gimnazjaliści mogli również postrzelać z broni palnej, zajrzeć do wozu strażackiego, obejrzeć sprzęty rolnicze, prezentowane przez zaprzyjaźnione ze szkołą firmy.

 

Za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność okazaną Naszej Szkole przy organizacji Dnia Otwartego z całego serca dziękujemy właścicielom firm:

 

·       Adrol – pp. Annie i Danielowi Gosiewskim,

·       Inter Tech – p. Piotrowi Jankowskiemu,

·       Bru – Cat – p. Kamilowi Stankowskiemu,

·       Monolit – p.  Michałowi Godlewskiemu,

·       Zorza – p. Wojciechowi Jastrzębskiemu,

·       Usługi Motoryzacyjne – p. Markowi Rytelewskiemu

oraz

·       przedstawicielom Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie,

·       przedstawicielom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie,

·       Grupie Ratowniczej Nadzieja.

Dodano dnia: 28 maja  2018

 

 

Próbny egzamin w Technikum Handlowym w ZSA.

Kolejny raz w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości został przeprowadzony próbny egzamin w zawodzie technik handlowiec – kwalifikacja A.18 „Prowadzenie sprzedaży”.  Brało w nim udział 22 uczniów klasy III Technikum Handlowego. Egzamin polegał na wykonaniu przez zdających zadania praktycznego na indywidualnych stanowiskach egzaminacyjnych, które zostały przygotowane z uwzględnieniem warunków realizacji kształcenia w zawodzie technik handlowiec oraz z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych.

Warto podkreślić, iż szkoła posiada bardzo dobrze wyposażone dwie pracownie przedmiotowe w zawodzie technik handlowiec, w których znajdują się komputery z oprogramowaniem magazynowo-finansowym, współpracujące z czytnikami kodów, kasami fiskalnymi oraz drukarkami, regały z atrapami produktów, lady sklepowe i wiele innych pomocy wspomagających przygotowanie do praktycznej nauki zawodu.

Dużym sukcesem szkoły jest także utrzymująca się od wielu lat wysoka zdawalność egzaminu zawodowego w zawodzie technik handlowiec. Zdawalność egzaminu potwierdzającego kwalifikację A.18 „Prowadzenie sprzedaży” w ubiegłorocznej  sesji letniej wyniosła 96%.

Autorami sukcesu jest grupa pedagogów z wieloletnim stażem pracy, których wiedza, umiejętności, doświadczenie oraz sumienność w realizacji postawionych sobie celów przyniosły efekty.

Na podkreślenie zasługuje również zaangażowanie uczniów w realizowane praktyki w Tesco – Zambrów. Grupa uczniów zdobyła także nowe doświadczenia podczas praktyk zawodowych w Grecji, a w bieżącym roku szkolnym uczniowie zdobywają nowe kwalifikacje uczestnicząc w wielu kursach, szkoleniach i płatnych stażach. Ponadto uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce otrzymali stypendium w wysokości 10 000zł.

 

Red. M. Rogińska

Dodano dnia: 28 maja  2018

Ogłoszenie

 

Kontynuacja naboru do projektu:

 

„Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki 3.2.1/3.2.2 RPO”. – więcej informacji tutaj

 

 

Dzień Otwarty w szkole

23 maja 2018 r. godz. 1000

 

 Zapraszamy

 

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z okazji zakończenia roku maturzystów – kliknij tutaj

 

 

 

 

  

Święto Patrona Szkoły.

 

W dniu 23 kwietnia 2018 roku, odbyła się uroczystość patrona naszej szkoły – Podchorążych Rezerwy Piechoty oraz Mazowieckiej Szkoły Podchorążych Rezerwy Artylerii im. gen. Józefa Bema.

Uroczystość, którą co roku obchodzi społeczność naszej  szkoły uświetnili swoją obecnością: Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, Przewodniczący Rady Powiatu Zambrowskiego Józef Dąbrowski, Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak, Wicestarosta Stanisław Rykaczewski, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie bryg. Maciej Krajewski, Komendant Powiatowy Policji w Zambrowie mł. insp. Anna Bajeńska a także przedstawiciele rodzin oficerów szkół podchorążych – Witomiła Wołk-Jezierska oraz Paweł Kosecki.

 

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Następnie, dyrektor placówki Ewa Faszcza przybliżyła historię szkół wojskowych funkcjonujących w okresie międzywojennym w Zambrowie. Głos zabrali także przybyli goście Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak oraz Witomiła Wołk-Jezierska i Paweł Kosecki.

 

W dalszej części uroczystości obecni mogli wysłuchać montażu słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież naszej szkoły. Na prezentacji zostały wyświetlone historyczne zdjęcia z zambrowskiego garnizonu. Młodzież została przygotowana przez p. Barbarę Chrapczyńską.

 

W czasie uroczystości dokonano uhonorowania najlepszych uczestników IX Powiatowego Konkursu Katyńskiego, który odbył się pod patronatem Starosty Zambrowskiego. Laureaci zostali nagrodzeni prezentami, które ufundował Powiat Zambrowski.

 

Druga część uroczystości odbyła się na boisku szkolnym przy którzy rosną dęby pamięci. Delegacje złożyły tam kwiaty i zapaliły znicze.

Materiały zaczerpnięto ze strony www.zambrowiacy.pl

 

Dodano dnia: 30 kwietnia  2018

 

Nasi wolontariusze w akcji „Pola Nadziei”.

     22 kwietnia 2018r grupa wolontariuszy Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości wzięła udział w międzynarodowej akcji charytatywnej „Pola nadziei” w Zambrowie. Kwesta na rzecz osób chorych na nowotwory odbyła się we współpracy z Centrum Wolontariatu w Zambrowie. Wolontariusze zbierali środki na terenie trzech zambrowskich parafii. Ofiarność mieszkańców, jak zwykle, była na najwyższym poziomie, za co składamy serdeczne podziękowanie.

 

Więcej informacji na facebook/zsawolontariat, zambrowiacy.pl

Dodano dnia: 30 kwietnia  2018

 

Narodowe czytanie w naszej szkole.

15.04.2018 r. po raz drugi w Polsce odbył się Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Organizatorzy chcą w ten sposób zwrócić uwagę na konieczność czytania, w tym przypadku szczególnie wyjątkowej księgi -  księgi Pisma Świętego. W tym roku zapraszają Polaków do czytania listu św. Pawła do Rzymian.

Z tej też okazji, w dniu 17.04.2018 r., nasza szkoła wzięła udział w II  Narodowym Czytaniu Pisma Świętego. Czytanie Listu św. Pawła do Rzymian rozpoczęła Dyrektor szkoły – p. Ewa Faszcza. Kolejne wersety czytała grupa nauczycieli ZSA oraz uczniowie z klas: ILO, IV TH i ITHR.  Natomiast uczniowie klasy II TH własnoręcznie przepisali list do Rzymian. To była wyjątkowa lekcja!

Dziękujemy wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem wzięli udział w „zaczytaniu” w Piśmie Świętym!

 

Organizator: A. Maleszewska

Dodano dnia: 29 kwietnia  2018

 

10 lat klasy policyjnej w ZSA

 

W roku szkolnym 2008/2009 oferta edukacyjna Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie została poszerzona o liceum ogólnokształcące o profilu policyjnym.

Ty, co wyróżnia LO jest fakt, że oprócz przedmiotów ogólnokształcących młodzież kształci się z zakresu edukacji policyjnej. Te zajęcia, prowadzone przez doświadczonych policjantów, cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem.

Musztra, zajęcia w terenie, strzelnica, wycieczki związane z praktyczną pracą policjanta – to tylko niektóre działania podejmowane przez przyszłych policjantów z ZSA. Młodzież poznaje również praktyczne „niuanse” pracy policjanta, m.in. z zakresu prawa, kryminologii, sądownictwa oraz psychologii.

     Mimo upływu lat, profil policyjny w ZSA cieszy się nadal ogromnym zainteresowaniem młodych ludzi i ich rodziców, którzy bacznie obserwują rynek pracy  i wiążą swoją przyszłość ze służbami mundurowymi. Otwarty nabór do policji daje młodzieży poczucie bezpieczeństwa związane z przyszłą karierą zawodową.

     10-lecie klasy policyjnej w III LO Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości jest okazją do podziękowania Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób „tworzyli” i „tworzą” historię profilu policyjnego- jedynego w naszym regionie!

A.Maleszewska

W. Maleszewski

Dodano dnia: 22 kwietnia  2018

 

Udział w kampanii społecznej w związku ze Światowym Dniem Wiedzy

na temat Autyzmu.

 

 

 

 

Uczniowie ZSA w Dobroplaście.

Uczniowie klas kończących odwiedzili największy w rejonie zakład stolarki okiennej Dobroplast. Przedstawiciele zakładu opowiedzieli o historii firmy,  następnie młodzież po przeszkoleniu BHP zobaczyła proces produkcji okna od a do z, zwiedzając po kolei hale produkcyjne:

- na dziale ekstruzji zapoznali się z procesem tworzenia profili,

- na dziale zespolenia - poznali proces produkcji pakietów szybowych  do okien,

- na dziale montażu champion line - zapoznali sie z kolejnymi czynnościami składania okna do produktu końcowego (na tym dziale osoby chętne mogły zamontować uszczelkę, zamontować skrzydła do ram),

- na dziale okien specjalnych - zapoznali się z produkcją okna o niestandardowych  kształtach i wymiarach - obejrzeli również pokaz działania jednej z wyspecjalizowanych maszyn.

Po zakończeniu zwiedzania młodzież rozwiązała test wiedzy na temat produkcji okien. Wyłoniono 4 zwycięzców, którzy otrzymali od firmy upominki.

Dodano dnia: 18 kwietnia  2018

 

IX Powiatowy Konkurs Katyński

 

 11kwietnia 2018 roku, w naszej szkole odbył się IX Powiatowy Konkurs Katyński pod patronatem Starosty Powiatu Zambrowskiego Roberta Rosiaka.

Konkurs otworzyła Dyrektor Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie Ewa Faszcza, która przywitała przybyłych uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich powiatu zambrowskiego.

 

Laureatów konkursu poznamy 23 kwietnia podczas  uroczystego apelu.

 

Na zakończenie  konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy dla uczestników oraz skromne prezenty od samorządu Powiatu Zambrowskiego.

Zdjęcia i materiał zamieszczono pod adresem:

http://zambrowiacy.pl/kult/ix-powiatowy-konkurs-katynski-pod-patronatem-starosty-powiatu-zambrowskiego-foto/

 

Dodano dnia: 15 kwietnia  2018

 

W czwartek, 22 marca 2018 roku, odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości. Jest to jeden z elementów innowacji pedagogicznej „Szkoła altruizmu – Chrońmy bezinteresownie zdrowie i życie ludzkie”, prowadzonej przez Bursę Szkolną nr 1 w Zambrowie.

Projekt realizowany jest przez placówkę od kilku lat. Polega on na kształtowaniu postaw bezinteresowności, otwartości na drugiego człowieka i jego potrzeb, zrozumieniu znaczenia krwi w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, zachęcaniu do czynnego udziału w honorowym krwiodawstwie i innych formach humanitarnych działań Polskiego Czerwonego Krzyża, zachęcaniu do propagowania poznanych idei we własnym środowisku nauki i zamieszkania, zapoznaniu z podstawowymi założeniami Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK, organizowaniu akcji krwiodawstwa oraz poznaniu i zidentyfikowaniu się z ideą Polskiego Czerwonego Krzyża i Honorowego Krwiodawstwa.

Krew można było oddać w budynku ZSA. W akcji wzięła udział grupa wychowanków Bursy Szkolnej nr 1 w Zambrowie pod opieką p. Iwony Romanek,uczniowie Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości pod opieką p. Bożeny Kossakowskiej, Zespołu Szkół Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy pod opieką p. Magdaleny Kowalik oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie . Na akcji krwiodawstwa pojawił się także Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak, który jest honorowym dawcą krwi. Podziękował on młodzieży za udział w akcji oraz zachęcał do regularnego oddawania krwi.

W akcji zebrano 15,75 l krwi. Łącznie krew oddało 35 osób.

 

Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy!

 

B. Kossakowska

Opiekun Szkolnego Koła PCK

 

 

Dodano dnia: 6 kwietnia  2018

 

 

Niech zmartwychwstały Chrystus napełni Was radością, spokojem i wiarą w dobro świata.

 

Zdrowych i pogodnych

Świąt Wielkiej Nocy

oraz samych ciepłych chwil,

spędzonych w gronie najbliższych

Wszystkim odwiedzającym

naszą stronę

 życzy

Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości

w Zambrowie

 

Międzyszkolna Konferencja Papieska w ZSA

26 marca 2018 r. w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie odbyła się Międzyszkolna Konferencja Papieska pt. „Szukałeś nas… Jesteśmy”. W uroczystości wzięli udział: J.E. Ks. Bp Tadeusz Bronakowski, wicestarosta Powiatu Zambrowskiego Stanisław Rykaczewski, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i przedszkoli, delegacje dzieci i młodzieży z zambrowskich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych wraz z nauczycielami i rodzicami.

Dzieci i młodzież zaprezentowała bogaty program poświęcony osobie Jana Pawła II. Życiorys papieża - Polaka, Jego nauczanie, poezja, ciekawostki z pontyfikatu przeplatane pieśniami i grą na instrumentach były doskonałą okazją do zatrzymania się nad papieskim przesłaniem.

Na zakończenie konferencji głos zabrał Ks. Bp Tadeusz Bronakowski, który dziękując za organizację tak podniosłej uroczystości, zwrócił uwagę na jej aspekt wychowawczy. 

            Opiekunowie oraz członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu składają serdeczne podziękowanie Wszystkim zaangażowanym we współtworzenie Międzyszkolnej Konferencji Papieskiej. Jesteśmy dumni, że mogliśmy gościć Państwa w murach naszej szkoły. Dziękujemy!

Red. A. Maleszewska

W. Maleszewski

 

Dodano dnia: 31 marca  2018

 

Gala Malowanej Pisanki

Uczniowie naszej szkoły: Dominika Gromek, Paulina Skorowska, Julia Kamińska, Kamila Kaczyńska, Patryk Chludziński i Dariusz Tomaszewski wzięli udział w konkursie plastycznym „Wielka Gala Malowanej Pisanki” organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie. W dniu 21.03.2018 roku odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. Zdobywczyniami II miejsca zostały Dominika Gromek z klasy III LO policyjnej oraz Kamila Kaczyńska z klasy I LO pożarniczej, które wykonały przepiękne pisanki. Opiekunami konkursu były Elżbieta Modzelewska oraz Agata Choińska.

 

Dodano dnia: 31 marca  2018

Sukces ucznia naszej szkoły  w Wojewódzkim Konkursie „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”

20 marca 2018 r. w Zespole Szkół Nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim odbył się Wojewódzki Konkurs „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”.

W konkursie udział wzięło 19 uczniów techników rolniczych klas maturalnych województwa podlaskiego. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IV TR Adam Sasinowski i zajął I miejsce.

Konkurs „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym” ma charakter wojewódzki i przebiega w dwóch etapach. I etap odbył się jesienią 2017 r. i polegał na przeprowadzeniu eliminacji szkolnych w klasach maturalnych szkół o profilu rolniczym.

Pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku przeprowadzili w 19 placówkach biorących udział w konkursie szkolenia dotyczące zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym. W 2017 roku w szkoleniach uczestniczyło 441 uczniów.

Celem konkursu jest popularyzacja zasad bezpiecznej pracy wśród młodzieży szkół rolniczych województwa podlaskiego.

W ciągu dwudziestu jeden edycji konkursu udział wzięło w nim ponad 9 000 przyszłych rolników.

Organizatorami konkursu są:

– Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku,

– Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku.

Honorowy patronat nad konkursem objął Wojewoda Podlaski oraz Marszałek Województwa Podlaskiego.

Artykuł i zdjęcia pochodzą ze strony www.zambrowiacy.pl

 

Dodano dnia: 31 marca  2018

Nabór do służby w Policji w ZSA w Zambrowie

 

W piątek 23 marca uczniowie klas trzecich z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie, o profilu mundurowym wzięli udział w symulacji rozmowy kwalifikacyjnej – nabór do służby w Policji.

W miniony piątek funkcjonariusze i pracownicy z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie oraz pedagodzy Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości przygotowali symulację przyjęć do Policji – ,,Zostań jednym z nas”. Uczniowie klas trzecich o profilu mundurowym wzięli udział w ,,Programie nauczania dla klas ponadgimnazjalnych w zakresie funkcjonowania policji” opracowanym przez Komendę Główną Policji. Uczniowie mogli na własnej skórze przekonać się jakie emocje towarzyszą podczas starania się o przyjęcie do pracy. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Kandydaci do służby w Policji nabrali pewności siebie i wyciągnęli wnioski jak należy postępować podczas rekrutacji.

W dalszej części spotkania słuchacze mogli zastosować specjalne okulary, tzw. alkogogle, w których świat widać tak, jak pod wpływem alkoholu czy narkotyków, także z pozycji pasażera. Każdy po założeniu gogli musiał wykonać zadanie polegające na pozbieraniu rozrzuconych na podłodze nakrętek. Test ten ostatecznie uzmysłowił i pokazał ograniczone możliwości i nieskoordynowanie ruchy osoby mającej ponad promil alkoholu w organizmie.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie

Dodano dnia: 26 marca  2018

 

Młodzi rolnicy na targach AGROTECH Kielce

Uczniowie klas rolniczych z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości wzięli udział w największych targach rolniczych w Polsce - AGROTECH Kielce 2018.

XXIV Międzynarodowe Targi Techniki AGROTECH odbyły się w dniach 16-18 marca w Kielcach. Obecnie są to największe targi, spośród wszystkich branż gospodarki, organizowane w Polsce w halach wystawienniczych. W imprezie wzięli udział uczniowie Technikum Rolniczego z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie.

Młodzi rolnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami technologii rolniczej: maszynami rolniczymi oraz narzędziami i urządzeniami do produkcji roślinnej i zwierzęcej. Ponadto uczniowie „Siwej” poznali środki do produkcji rolniczej, tj.: nasiona roślin rolniczych, środki ochrony roślin, nawozy, pasze i dodatki paszowe.

- „Wyjazd dla uczniów ZSA był doskonałą lekcją o nowościach i ciekawostkach rolniczych, a także praktyką, gdyż u niektórych wystawców można było sprawdzić, jak działają oprogramowania maszyn” - podsumowuje Marta Dybowska, pedagog Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości.

Artykuł i zdjęcia pochodzą ze strony www.zambrow.org

Dodano dnia: 26 marca  2018

 

XVIII Giełda Pomysłów na życie w III LO w Łomży.

14.03.2018 klasy maturalne ZSA w Zambrowie pod opieką wychowawców wzięły udział w targach edukacyjnych , które odbyły się w III LO w Łomży. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół wyższych. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem przyszłych abiturientów. Uczniowie chętnie brali materiały informacyjne, opisujące różne kierunki kształcenia, a także prowadzili rozmowy z przedstawicielami uczelni, w celu uzyskania szerszych informacji na temat kierunków, które ich zainteresowały. W programie wyjazdu było także zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego w Łomży, po którym oprowadzał nas dyrektor muzeum ks. Tomasz Grabowski. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali niezwykle fascynującej historii powstawania w/w muzeum, jak i historii o znajdujących się w nim eksponatach.

  M. Załuska, E. Modzelewska.

Dodano dnia: 20 marca  2018

 

„Siwa” na Giełdzie Edukacyjnej Szkół Ponadgimnazjalnych w Łomży

W dn. 28.02.2018r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział jako wystawca w subregionalnych targach edukacyjno-zawodowych w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży. Targi organizowane były w ramach projektu „DOBRY ZAWÓD – FAJNE ŻYCIE – popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim” realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Działaniami projektu objęte są 33 gimnazja z ok. 1500 gimnazjalistami i 16 szkół zawodowych m.in. z  Zambrowa.

M. Dąbrowski

Dodano dnia: 2 marca  2018

 

 Zapraszamy  uczniów do wzięcia udziału w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej i Przedsiębiorczości.

 Konkurs adresowany jest do uczniów klas przedmaturalnych i maturzystów. Ideą jest zachęcenie szczególnie zdolnych uczniów do studiowania na kierunkach ścisłych i technicznych, przy zorientowaniu toku edukacji na aplikowanie zdobytej wiedzy w praktykę biznesową. Podstawą koncepcji ma być idea inżynierskiego pomysłu na biznes, który zmienia świat na lepsze, a rezultatem koncepcja komercjalizacji przedstawiona w formule promocyjnego filmu oraz biznesplanu.

Konkurs składa się z trzech etapów, a wyłonieni Laureaci, którzy uzyskają świadectwo dojrzałości, uzyskają możliwość podjęcia studiów na I roku na kierunku Zarządzanie lub Zarządzanie i Inżynieria Produkcji realizowanych na Wydziale Zarządzania na zasadach preferencyjnych, bez postępowania kwalifikacyjnego opartego na wynikach egzaminu maturalnego .

Przedłużony termin na zgłoszenie uczestników do dnia 8 marca 2018

Strona internetowa konkursu:

http://www.wz.pw.edu.pl/index.php/Kandydaci/Konkurs-wiedzy

 

Zgłoszenia do p. M. Rogińskiej

Dodano dnia: 2 marca  2018

 

VIII Łomżyński Konkurs Matematyczny

Do 11.03.2018 trwa I etap VIII Łomżyńskiego Konkursu Matematycznego.

Konkurs skierowany jest do uczniów liceów, techników jak i gimnazjów – pierwsze dwa etapy mają formę internetową – każdy z uczestników ma do rozwiązania 15 zadań testowych wielokrotnego wyboru. Finał konkursu będzie miał miejsce 24 maja 2018 roku w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, na zwycięzców jak zawsze czekają fantastyczne nagrody. Zachęcamy uczniów do zmierzenia się z Królową Nauk…

Więcej informacji na: https://konkursmat.pwsip.edu.pl

Dodano dnia: 2 marca  2018

 

ZSA pamięta o innych…

 

Miniony tydzień upłynął społeczności naszej szkoły pod znakiem pamięci o drugim człowieku. Z okazji światowego Dnia Chorego, ustanowionego przez Jana Pawła II na 11 lutego, nasi wolontariusze przygotowali kartki z życzeniami, które przekazali chorym w Szpitalu Powiatowym w Zambrowie oraz podopiecznym  Środowiskowego Domu Samopomocy w Zambrowie.

Natomiast 14 lutego, społeczność naszej szkoły zamieniła „walentynkowe gadżety” na konkretne środki, wspierając leczenie chorego Marcelka z Zambrowa.

Brawo ZSA!

 

Red. Koło Wolontariatu

Dodano dnia: 18 lutego  2018

 

Promujemy czytelnictwo.

Wzorem lat ubiegłych promujemy czytelnictwo zarówno wśród dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Zambrowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Długoborzu jak i podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Zambrowie.

 Nasze cykliczne spotkania mają na celu popularyzację czytelnictwa wśród zarówno najmłodszych jak i nieco starszych. Podróż w świat bajek, baśni i opowiadań jest wspaniałą okazją do rozwijania wyobraźni  słuchaczy, a dla nas kształtowaniem właściwych postaw. Spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wszystkich uczestników i będą kontynuowane w obecnym roku szkolnym.

M. Dybowska

                                                                                                             Dodano dnia: 18 lutego  2018

 

W dn. 12.02.2018 r. grupa członków Koła Miłośników Książki i Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem p. Agatą Choińską czytała podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Zambrowie.

Wolontariusze wręczyli podopiecznym własnoręcznie wykonane kartki wraz z życzeniami z okazji obchodzonego Światowego Dnia Chorego przypadającego w przeddzień spotkania.

 

Agata Choińska

 

                                                                                                             Dodano dnia: 18 lutego  2018

 

W dn. 09.02.2018 r. szkolna biblioteka otrzymała od Fundacji Wolne Dźwięki audiobooki w liczbie
30 szt. Otrzymane pomoce w nowoczesny sposób przyczynią się do upowszechniania polskiej literatury i kultury wśród młodzieży naszej szkoły. Wpłyną w znaczący sposób na rozwoju świadomości obywatelskiej oraz budowę więzi i wspólnoty społecznej w oparciu o kulturowe i historyczne dziedzictwo narodowe.

Fundacja Wolne Dźwięki to grupa pasjonatów polskiej historii i literatury. Wolnedzwieki.pl swoje działania kierują do osób, które w sposób świadomy budują własną przyszłość na fundamentach historii.

Projekt Cyfrowe Biblioteki współfinansowany jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Zapraszamy do zapoznania się z tą ofertą i do wypożyczania.

Wykaz audiobooków otrzymanych nieodpłatnie z Fundacji Wolne Dźwięki.- pobierz tutaj

 

Agata Choińska

 

                                                                                                                             Dodano dnia: 11 lutego  2018

 

W dn. 08.02.2018 r. grupa uczniów Koła Miłośników Książki  wzięła udział w spotkaniu z p. Jackiem Łapińskim  - autorem książki Jak być lepszym w życiu prywatnym i zawodowym. Spotkanie odbyło się w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie. Młodzież z zainteresowaniem wzięła udział w spotkaniu pt. Być pierwszym czy lepszym?, które miało charakter warsztatowy. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania warsztatowe będą równie inspirujące i ciekawe oraz przyczynią się do rozwoju osobistego uczestników.

Jacek Łapiński- prawnik, doktorant z prawa konstytucyjnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Pasjonuje się psychologią pozytywną, jest trenerem rozwoju osobistego, prowadzi stronę autorską (Od dobrego do lepszego); jako mors uczestniczył w III Siemiatyckim Zlocie Morsów. Zainteresowane osoby zachęcany do odwiedzenia strony autora: www.jaceklapinski.pl

Agata Choińska

Dodano dnia: 11 lutego  2018

 

 

 

Zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 8 lutego 2018r.
 ( czwartek ) o godz 15:30

 

 Dodano dnia: 3 lutego  2018

UWAGA!!!

Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się
6 lutego 2018r (wtorek)
o godz:15:10

 

 

W dniu 17.01.2018 r. uczennica kl. I LO policyjnej Klaudia Przychodzeń wzięła udział w II Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek pt. „Hej kolęda...”, który odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Świętego Jana Pawła II w Długoborzu. Zaśpiewała kolędę „Cicha noc”. Opiekunami byli: Agata Choińska i Anna Maleszewska.

Red. A. Choińska

 

Dodano dnia: 24 stycznia  2018

 

W dn. 19.01.2018 r. odbył się Szkolny Konkurs "Pomóż ocalić życie bezbronnemu".
W kategorii plastycznej: I miejsce zajęła Groszfeld Natalia IV TH, II miejsce Nierwińska Monika II TH, III miejsce Kozłowska Wiktoria I LO. W kategorii literackiej: I miejsce Chludziński Patryk I LO, II miejsce Zalewska Martyna II LO i Gromek Dominika III LO, III miejsce Śliwowska Weronika II LO.

W dn. 19.01.2018 r. wysłanych zostało 10 prac na Ogólnopolski Konkurs o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki pt. "Pomóż ocalić życie bezbronnemu". 8 prac w kategorii plastycznej oraz 10 prac w kategorii literackiej. Każda praca została opatrzona przez autora tytułem. Ogłoszenie wyników nastąpi 7 kwietnia 2018 r.

Red. A. Choińska

 

Dodano dnia: 24 stycznia  2018

 

Drodzy uczniowie !!!!

 

Nasza szkoła przygotowała dla Was bogatą ofertę zajęć, które odbędą się w czasie ferii zimowych.

 

 Szczegółowy harmonogramwięcej informacji tutaj

Zapraszamy!!!

 

Dodano dnia: 19 stycznia  2018

 

Bal Studniówkowy

13 stycznia 2018r w sali bankietowej „Samba” przy ul. Targowej w Zambrowie na balu studniówkowym bawili się uczniowie naszej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi,  wśród których byli: Starosta Zambrowski Robert Rosiak, dyrektor szkoły Ewa Faszcza,  były dyrektor placówki Jan Zakrzewski, przedstawiciele Rady Rodziców i nauczyciele z osobami towarzyszącymi. Zdjęcia ze studniówki dostępne są na stronie portalu zambrow.org

Zdjęcia pod adresem:

http://www.zambrow.org/aktualnosci/strona.php?strona=artykuly_pokaz&id=24382

 

Zdjęcie pochodzi z portalu zambrow.org

Dodano dnia: 19 stycznia  2018

 

Wigilijne kolędowanie

 

Każdego roku śpiewamy kolędy, oczekując na nadejście Chrystusa. Kolęda to nie tylko piosenka, ale też atmosfera i specyficzny, rodzinny klimat, który udziela się wszystkim.

 I właśnie w tej atmosferze dnia 22.12.2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość, podczas, której nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i zaproszeni goście oddali się wspólnemu kolędowaniu. Na uroczystości miło nam było gościć Wicestarostę Zambrowskiego-  p. Stanisława Rykaczewskiego-, przedstawicieli Rady Rodziców oraz innych gości . Młodzież pod kierunkiem p. M. Mieczkowskiej i M. Rogińskiej przedstawiła montaż słowno – muzyczny, wprowadzający w świąteczny nastrój.

Red. M. Rogińska

 

Dodano dnia: 22 grudnia  2017

 

 

Próbny egzamin w zawodzie technik handlowiec

 

 

 

 W dniach  8 i 11 grudnia 2017 r. uczniowie klasy IV Technikum Handlowego pisali próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w ramach kwalifikacji A.22 Prowadzenie działalności handlowej.

 

Przygotowane zadanie w części praktycznej wymagało znajomości obsługi pakietu programów INSERT GT oraz zagadnień z zakresu obrotu handlowego. Zdający zaliczy część praktyczną, jeżeli uzyska co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania.

 

Każdy z uczniów miał okazję zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności przez właściwym egzaminem, który czeka ich 11 stycznia (część pisemna) oraz  15 i 16 stycznia 2018r (część praktyczna).

Red. M. Rogińska

 

Dodano dnia: 22 grudnia  2017

 

 

Sympozjum „Wokół praw człowieka”.

14.12.2017 r. w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie odbyło się sympozjum „Wokół praw człowieka”. W uroczystości wzięli udział: ks. dr Jacek Kotowski – diecezjalny duszpasterz rodzin, Starosta Zambrowski  Robert Rosiak, p. Grażyna Wyszyńska wraz z delegacją młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 5, delegacje młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Nr 1, Miejskiego Gimnazjum  Nr 1 wraz z opiekunami, przedstawiciele Rady Rodziców ZSA i SP nr 5, nauczyciele i młodzież ZSA.

Od wielu lat, Koło Wolontariatu z ZSA, zaprasza do współtworzenia uroczystości przedstawicieli różnych instytucji. W tym roku, do współpracy zaproszono ks. dr. Jacka Kotowskiego oraz Panią Grażynę Wyszyńską wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej Nr 5. Sympozjum było zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który przypada na 10 grudnia. Z tej też okazji młodzież ZSA przypomniała podstawowe informacje na temat praw człowieka przysługujące każdemu człowiekowi od poczęcia do naturalnej śmierci. Głównym prawem, któremu poświęcono uroczystość, było prawo do życia. W treść tego prawa doskonale wpisał się program zatytułowany „Wołanie o miłość”, przygotowany przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 5, pod kierunkiem Pani Grażyny Wyszyńskiej oraz wystąpienie ks. dr. Jacka Kotowskiego, poświęcone prawom dziecka nienarodzonego.

Sympozjum było wyjątkową lekcją życia!

Red. Koło Wolontariatu

 

Dodano dnia: 22 grudnia  2017

 

ZSA z pomocą innym…

        Święta to wyjątkowy czas. Czas, w którym w sposób szczególny myślimy o drugim człowieku. Z tej też okazji społeczność Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół  Podchorążych Rezerwy w Zambrowie zorganizowała kilka akcji charytatywnych, mających na celu wspomóc potrzebujących. Przez kilkanaście dni młodzież gromadziła artykuły żywnościowe, chemiczne i książki. Te ostatnie przeznaczono na „Pomoc Polakom na Wschodzie”. Z pozostałych artykułów przygotowano „Szlachetną Paczkę” i „Paczkę dla Bohatera”.

        To świąteczne, szlachetne zaangażowanie ZSA zdecydowanie zasługuje na pochwałę!

Red. Koło Wolontariatu

Dodano dnia: 21 grudnia  2017

 

Nasza szkoła w międzynarodowej akcji „Pomoc Polakom na Wschodzie”

 

Tylko trzy dni trwała zbiórka książek przeznaczona dla Polaków zamieszkujących Białoruś. Dzięki otwartości społeczności naszej szkoły, wolontariusze zebrali kilkadziesiąt pozycji, które przekazaliśmy naszym Rodakom ze Wschodu.

Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w pomoc drugiemu człowiekowi!

Red. Koło Wolontariatu

Dodano dnia: 10 grudnia  2017

 

Z potrzeby serca…

 

Uczniowie Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości zorganizowali zbiórkę artykułów papierniczych, gier planszowych, puzzli i zabawek,  na rzecz świetlicy Caritas oraz świetlicy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Długoborzu. Przekazanie prezentów nastąpiło 6 grudnia. Pomoc młodzieży została nagrodzona wdzięcznością i uśmiechem dzieci oraz ich opiekunów. Uczniowie ZSA kolejny raz udowodnili, że są otwarci na potrzeby innych.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Dodano dnia: 7 grudnia  2017

 

Mikołajkowe szaleństwo w ZSA

W dniu 6 grudnia uczniowie „Siwej” zorganizowali akcję Mikołajkową. Tego dnia obowiązywał świąteczny, czerwony strój, a gościem specjalnym był Święty Mikołaj – w tej roli doskonale sprawdził się Bartosz G., uczeń  klasy III LO. Towarzyszyli mu członkowie Samorządu Uczniowskiego: Martyna Z, Klaudia Z., Damian C., Bartosz S. i Tomasz P.

Świątecznej zabawie towarzyszył wesoły, świąteczny nastrój oraz słodkie upominki.

Rywalizację międzyklasową zwyciężyła klasa II LO.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Dodano dnia: 7 grudnia  2017

 

Ślubowanie uczniów klasy o profilu mundurowym w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie – więcej informacji tutaj

 

 

 

 

 

Dodano dnia: 3 grudnia  2017

 

27 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego nr 2 im. św. Józefa w Białymstoku odbyły się uroczyste podsumowania V edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „By czas nie zaćmił i niepamięć”. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Pan Jarosław Zieliński, Poseł Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku Konkurs był współorganizowany przez Podlaskiego Kuratora Oświaty Panią Jadwigę Mariolę Szczypiń.

Jednym z celów corocznego Konkursu jest głębsze zainteresowanie uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w województwie podlaskim trzema, połączonymi tragicznie ze sobą, wydarzeniami z najnowszej historii naszej Ojczyzny – zbrodnią katyńską, katastrofą smoleńską i Obławą Augustowską.

Dyplom i nagrody książkowe za udział w konkursie otrzymała Natalia Saniewska – uczennica klasy III LO o profilu policyjnym w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości.

 

Dodano dnia: 30 listopada  2017

 

W środę 22 listopada cztery uczennice z klasy III Technikum handlowego, pod opieką Naszych nauczycieli, uczestniczyły w głośnym czytaniu z elementami przedstawienia dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Długoborzu.

Uczennice: Milena Pogorzelska, Monika Choińska, Monika Leszczyńska i Monika Nierwińska czytały wiersze, bajki i opowiadania w dwóch grupach dzieci i młodzieży. Dodatkowo uczennice, które prezentowały wiersze dla najmłodszych, wzbogaciły swój występ „mini teatrzykiem”. Ubarwił on czytane teksty.

Spotkaniu towarzyszyła bardzo miła atmosfera.

A.      Choińska

                                                                                                                                                                          J. Rusiecka

Dodano dnia: 26 listopada  2017

 

Wolontariusze z ZSA zachęcają do życzliwości!

21 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji wolontariusze z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie po raz piąty organizują kampanię społeczną zachęcającą do propagowaniu pozytywnych postaw w relacjach międzyludzkich.

Celem kampanii jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie chęci dzielenia się uśmiechem, dobrym słowem, czy uczynkiem.

Zachęcając  Państwa do udziału w tej kampanii wierzymy, że Dzień Życzliwości jest świetną okazją, aby uświadomić sobie, jak ważne jest życzliwe podejście do drugiego człowieka, do jego problemów. Postarajmy się pamiętać o idei tego dnia – nie tylko 21 listopada, ale także w następne dni. Postarajmy się tę ideę ciągle wprowadzać w nasze życie i czynić je lepszym. Czasami wystarczy zwykły, życzliwy uśmiech!

Zapraszamy!

Koło Wolontariatu ZSA

 

 

Mamy stypendystkę Prezesa Rady Ministrów.

 

115 uczniów z regionu odebrało stypendia Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce w zeszłym roku szkolnym. Dyplomy wręczono 15  listopada 2017 podczas uroczystości w II LO w Białymstoku. Wśród nich obecna była Kinga Zambrzycka ucz. klasy IV TH .

 

 

 

 

 

 

 

Dodano dnia: 16 listopada  2017

 

Konkurs BHP w rolnictwie.

 

Uczniowie Technikum Rolniczego brali udział w konkursie Bhp, organizowany przez KRUS  i PIP. Zwycięzcą został  Adam Sasinowski z klasy IV TR i  zakwalifikowany został do etapu wojewódzkiego.

 

 

 

 

 

Dodano dnia: 16 listopada  2017

 

II Bieg Niepodległości o Puchar Sekretarza Stanu

 

Nasza szkoła uczestniczyła w II Biegu Niepodległości o Puchar Sekretarza Stanu w MSWiA Pana Jarosława Zielińskiego, który odbył się dnia 10.XI.2017 (piątek) w Suwałkach. W biegach tych brały udział 4 grupy: chłopcy oraz dziewczęta klas mundurowych województwa podlaskiego, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych woj. podlaskiego i służby mundurowe z woj. podlaskiego. (łącznie około 500 osób). Bieg na 2,5 kilometra, na trudnym terenie biegowym z wieloma przeszkodami (typu opony, palisady, kurtyny, kładki, czołganie się pod siatką wojskową, bele słomy, drabina pozioma, pajęczyna), przysporzył wiele trudności młodszym jak i tym starszym uczestnikom. Jednak nasza szkoła wykazała się bardzo dobrą sprawnością fizyczną, co pokazały wyniki poszczególnych grup.

 

Bieg klas mundurowych - 78 osób

Mateusz Jastrzębski kl. IILO - 7 miejsce

Jakub Zaręba kl. ILO - 12 miejsce

Dawid Konopka kl. IILO - 14 miejsce

Szymon Wyrzykowski kl.IIILO - 19 miejsce

 

Bieg klas niemundurowych - 107 osób

Bartosz Sutkowski kl. IITRH - 11 miejsce

Damian Leśniewski kl. ITRH - 20 miejsce

 

Opiekunem grupy był Lipski Krzysztof

Dodano dnia: 16 listopada  2017

 

Uroczysty apel z okazji obchodów 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

 

 

10 listopada 2017r. odbył się uroczysty apel z okazji obchodów 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Program słowno – muzyczny został przygotowany pod opieką p. Justyny Nowowiejskiej i p. Katarzyny Markowskiej.

 

 

Uroczystość była też okazją do nagrodzenia uczniów uczestniczących w Szkolnym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się 8 listopada w naszej szkole.

 

 

 

W turnieju wystartowało 24 uczniów, a najlepsi okazali się:

 

· Dawid Kulesza, klasa 4 TR - 1 miejsce

· Kamil Kulesza, klasa 4 TR - 2 miejsce

· Dominik Dąbrowski, klasa 4 TR - 3 miejsce

· Jarosław Godlewski, klasa 2 TRH - 4. miejsce

3 pierwsze miejsca nagrodzone zostały  dyplomami  i akcesoriami sportowymi a 4 miejsce dyplomem.

 

Red. M. Rogińska

Zdjęcia R. Antos

 

Dodano dnia: 11 listopada  2017

 

Udział naszej szkoły w ogólnopolskim kongresie.

 

 Reprezentacja Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie wzięła udział w IV Ogólnopolskim Kongresie Życia i Rodziny w Warszawie.

Organizatorem uroczystości było Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny w Warszawie.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Obrony Narodowej, przedstawiciele warszawskich uczelni, samorządowcy, prawnicy, terapeuci i nauczyciele.

Tematyka kongresu „Rewolucja kulturowa dzisiaj: społeczeństwo, szkoła i rodzina” została podejmowana przez nauczycieli akademickich z Uniwersytetu Warszawskiego, prawników, socjologów, psychologów, dziennikarzy, autorów publikacji  poświęconych problemom społecznym współczesnej rodziny i szkoły.

Udział w kongresie  jest efektem współpracy z Centrum Wspierania Inicjatyw w ramach realizowanego w ZSA programu „Szkoła przyjazna rodzinie”.

 

Dodano dnia: 11 listopada  2017

 

Handel ludźmi- spotkanie z Policją.

 

Funkcjonariusze i pracownicy zambrowskiej Policji rozmawiali z uczniami naszej szkoły na temat handlu ludźmi. Podczas prelekcji wyjaśniono na czym polega, oraz jakie są metody i jak ustrzec się przed byciem ofiarą handlu ludźmi. Młodzież dowiedziała się, jak bezpiecznie przygotować się do ewentualnego wyjazdu za granicę, czy to w celu podjęcia pracy zarobkowej czy też na wakacje.

 

Ponadto spotkanie było także doskonałą okazją do promocji zawodu policjanta. Funkcjonariusze opowiedzieli o poszczególnych etapach rekrutacji do Policji, zachęcając jednocześnie młodych ludzi do wstąpienia w szeregi garnizonu podlaskiego.

 

Dodano dnia: 11 listopada  2017

 

Praktyki zawodowe uczniów Technikum Handlowego  w TESCO w Zambrowie.

 

 Technikum to odpowiednie połączenie teorii z praktyką, które stwarza młodym ludziom wiele możliwości dalszego rozwoju oraz wiele opcji przy wyborze kariery zawodowej. Miejsce praktyk zostało bardzo starannie wybrane, tak aby nasi uczniowie mieli możliwości jak najwięcej się nauczyć i poznać tajniki zawodu w praktyce.

Uczniowie klasy III Technikum Handlowego Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie od pięciu lat doskonalą swoje umiejętności handlowe odbywając praktyki zawodowe w hipermarkecie Tesco w Zambrowie. Po przeszkoleniu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy praktykanci zostali dopuszczeni do samodzielnego wykonywania zadań na stanowiskach pracy. Zapoznali się z wieloma czynnościami, jakie należy wykonywać na stanowisku sprzedawcy, w tym z pracą w różnych działach hipermarketu, począwszy od przyjęcia towaru do magazynu, poprzez przygotowanie towaru do sprzedaży, aż do bezpośredniej obsługi klienta przy kasach. Uczniowie poznali  też  obsługę urządzeń sklepowych oraz organizację zaopatrzenia.

Praktyki dają uczniom możliwość uczenia się i jednoczesnego zdobycia doświadczenia zawodowego potrzebnego  w poszukiwaniu przyszłej pracy.

Przygotowanie do wykonywania zawodu na tym etapie kształcenia zostało bardzo wysoko ocenione przez pracodawcę.

Za pośrednictwem portalu chcielibyśmy złożyć podziękowania kierownictwu Tesco w Zambrowie za dotychczasową współpracę, życzliwość, fachową wiedzę i czas poświecony naszym uczniom.

Red. M. Rogińska

 

Dodano dnia: 3 listopada  2017

 

Zaproszenie do udziału w trzynastej edycji projektu CEMS Chanc.

CEMS Club Warszawa - organizacja non-profit działająca przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, pragnie zaprosić uczniów do udziału w trzynastej edycji projektu CEMS Chance, która odbędzie się w terminie 5-8 grudnia 2017 r. w Warszawie.

 

CEMS Chance to cykl 4-dniowych warsztatów skierowanych do uczniów III klasy gimnazjum oraz I klasy szkoły ponadgimnazjalnej z całej Polski, którzy pochodzą z małych miejscowości lub znajdują się w trudnej sytuacji życiowej – rodzinnej, finansowej lub zdrowotnej. Podczas pobytu w Warszawie uczestnicy biorą udział w cyklu warsztatów, szkoleń i paneli dyskusyjnych, które mają na celu pomóc im w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej oraz zachęcić do samorozwoju.

Rekrutacja do projektu odbędzie się w dniach 1-14 listopada poprzez formularz na naszej stronie internetowej www.cemschance.pl. Do udziału w trzynastej edycji projektu organizacja pragnie zaprosić 40 uczestników.

Udział w projekcie jest BEZPŁATNY. Jedynym kosztem ponoszonym przez uczestnika jest dojazd do Warszawy i powrót do domu.

 Dodano dnia: 3 listopada  2017

 

Wolontariusze z wizytą w szpitalu

 

 

18 października grupa wolontariuszy z naszej szkoły odwiedziła pracowników zambrowskiego szpitala. Celem wizyty była inauguracja Roku Wolontariatu. Spotkanie było również doskonałą sposobnością  do złożenia życzeń przedstawicielom Służby Zdrowia z okazji dnia św. Łukasza – Patrona Służby Zdrowia.

Red. A. Maleszewska

 

 Dodano dnia: 3 listopada  2017

 

Lekcja w Drozdowie.

18 października 2017  młodzież  klas pierwszych naszej szkoły wyjechała do Drozdowa. Ten słoneczny, wyjątkowo ciepły, jesienny  dzień spędziliśmy w  zabytkowym dworze ziemiańskim, który otoczony jest parkiem z wieloma atrakcjami przyrodniczymi.

Zwiedzając  Muzeum Przyrody  uczniowie mieli możliwość poznania historii rodu Lutosławskich i Drozdowa. Ponadto duże zainteresowanie  wśród uczniów wzbudziły   wystawy eksponujące przyrodę doliny Narwi i Biebrzy. Poza murami muzeum, spacerując alejami „dzikiej” części parku oglądaliśmy stanowiska ścieżki edukacyjnej pt.: „Ostoja Drozdowska". Trasa ta zawierała  liczne atrakcje  edukacyjne np.: puzzle, tropy zwierząt, tablice informacyjne. W ramach integracji zespołów klasowych odbyło się ognisko kończące pobyt w Drozdowie.

Red. M. Mieczkowska

 

 Dodano dnia: 3 listopada  2017

 

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej- Fifa Street.

 

W dniu 9.X.2017r w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej- Fifa Street 3x3.

W turnieju brały udział 3-osobowe zespoły z każdej klasy, gdzie zgłoszonych było 12 drużyn.

System gier:

-dwie grupy A i B, w których mecze rozgrywane były "każdy z każdym", przy czym wygrana 3pkt, remis 1pkt, porażka 0pkt

-pierwsze i drugie miejsce w grupie kwalifikowało do gry w finałowych rozgrywkach.

Wynik końcowy:

I miejsce KL IV TH w składzie: Patryk Chmielewski, Mateusz Baczewski, Karol Klisiak

II miejsce KL I LO w składzie: Jakub Zaręba, Jakub Iwanowski, Janusz Śliwowski

III miejsce KL III LO w składzie: Adrian Baczewski, Patryk Bruliński, Daniel Czarnowski

 

Królem strzelców został uczeń KL II TRH Bartosz Sutkowski

 

Red. K. Lipski

Wręczenie nagród najlepszym drużynom odbyło się podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nagrodami dla pierwszej trójki i króla strzelców były dyplomy i gadżety sportowe.

 

 

Dodano dnia: 3 listopada  2017

 

 

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole.

 

13 października 2017 r. w  naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W akademii udział wzięli uczniowie, pracownicy szkoły i zaproszeni goście. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Wicestarosta Zambrowski Stanisław Rykaczewski, ks. Dziekan Jerzy Samsel, Komendant Powiatowej Policji mł. insp. Andrzej Puchalski, Komendant Powiatowy PSP mł. bryg. Maciej Krajewski oraz emerytowani nauczyciele.

 

Dzień Edukacji Narodowej był także okazją do nagrodzenia nauczycieli, wyróżniających się w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Nagrodę starosty zambrowskiego otrzymał Mariusz Dąbrowski, natomiast nagrody dyrektora szkoły otrzymali:  Barbara Chrapczyńska, Magdalena Rogińska, Katarzyna Markowska, Marta Mieczkowska, Stanisław Kowalewski i Krzysztof Lipski.

 Na zakończenie uroczystości uczniowie naszej szkoły wykonali  program  muzyczno-artystyczny przygotowany pod kierunkiem Agaty Choińskiej i Joanny Rusieckiej.

 

 

Zdjęcia pochodzą ze strony www.zambrow.org

 Dodano dnia: 14 października 2017

 

Z okazji

Dnia Edukacji Narodowej

składamy wszystkim Nauczycielom

serdeczne życzenia:

wielu sukcesów zawodowych,

realizacji obranego celu,

aby podejmowany trud

był źródłem osobistej i zawodowej satysfakcji

oraz społecznego uznania.

 

 Dodano dnia: 11 października 2017

 

Nowy projekt w naszej szkole.

 

6 października w naszej szkole  odbyła się inauguracja Projektu „Powiat Zambrowski zapobiega uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży”, koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, w której uczestniczył Wicestarosta Powiatu Zambrowskiego, przedstawiciele Policji oraz Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej w Zambrowie. Tematem spotkania przedstawicieli Policji z uczniami były : ,,Konsekwencje prawne i moralne będące skutkiem uzależnień’’.

 

 

 

Celem spotkania było:

· wspieranie dzieci i młodzieży ze szkół z terenu Powiatu Zambrowskiego poprzez wzmacnianie poczucia odpowiedzialności za własne czyny,

· pogłębianie świadomości na temat skutków zażywania i posiadania środków psychoaktywnych,

· kształtowanie umiejętności wyznaczania granic moralnych i prawnych,

· uświadamianie zagrożeń współczesnego świata w aspekcie uzależnień,

· prowadzenie rozmów z nastolatkami o zagrożeniach związanych z narkotykami, dopalaczami, alkoholem, papierosami, Internetem.

 

 Oprócz naszej szkoły prelekcje z udziałem funkcjonariuszy oraz Przedstawiciela Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej odbyły się już w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Długoborzu oraz w Szkole Podstawowej w Szumowie oraz przeprowadzone zostaną w całym Powiecie Zambrowskim.

 

Materiał pochodzi ze strony www.zambrowiacy.pl

 

Dodano dnia: 07 października 2017

 

 

Zmiana planu od 2 października 2017r.- szczegóły w zakładce plan lekcji.

 

 

 

UWAGA!!!

Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się
28 września 2017r (czwartek)
o godz:15:10

 

 

 

Dodano dnia: 27 września 2017

 

Możesz więcej niż myślisz

 

22 września w ramach ogólnopolskiego programu #YouthEmpowered! – Możesz więcej niż myślisz w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas o profilach pożarniczym i policyjnym. Organizatorem warsztatów była firma Coca Cola HBC Polska. Gościliśmy trenerki z warszawskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom, które w praktyczny i przystępny sposób zaznajamiały uczestników z zasadami rządzącymi rynkiem pracy.

W ciągu ośmiu godzin uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w grach rekrutacyjnych, które pozwoliły im poznać swoje mocne strony i odkryć potencjał zawodowy. Ponadto w swobodnej i kreatywnej atmosferze mogli zastanowić się nad ścieżkami kariery, które każdy dopasowywał indywidualnie do swoich umiejętności i zainteresowań. Warsztaty stanowiły metaforyczny pomost pomiędzy szkołą a przyszłą drogą zawodową uczniów.

Warsztaty to pierwszy etap programu #YouthEmpowered! W ramach projektu uczniowie dostaną również dostęp do interaktywnej platformy wspierającej rozwój zawodowy. Na platformie znajdą się informacje o rynku zawodowym, ćwiczenia i testy. Dodatkowo dla chętnych uczestników programu organizatorzy proponują skorzystanie z mentoringu prowadzonego przez specjalistów z Coca Cola HBC Polska. Mentoring ma na celu wspomaganie młodych ludzi w dalszych krokach tworzenia kariery.

Więcej informacji na stronie: http://youthempowered.pl oraz w poście TUTAJ

 

Dodano dnia: 27 września 2017

 

Obchody 78. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę.

 

18 września, dzień po rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku społeczność naszej szkoły  wraz z uczniami pierwszych klas Zespołu Szkół nr 1 wzięła udział w uroczystym apelu. W uroczystości udział wzięło wielu gości,  m.in. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Pan Jarosław Zieliński, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Pan Stefan Krajewski, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku insp. Daniel Kołnierowicz, Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. mgr inż. Jarosław Wendt, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Pan Marek Adam  Komorowski, Starosta Powiatu Zambrowskiego Pan Robert Rosiak, Wicestarosta Powiatu Zambrowskiego Pan Stanisław Rykaczewski, Burmistrz Miasta Zambrów Pan Kazimierz Dąbrowski, Wójt Gminy Szumowo Pan Jarosław Cukierman, Sybiracy a także przedstawiciele służb mundurowych, samorządów i placówek oświatowych.

 

Przywitania gości oraz przedstawienia krótkiego rysu historycznego dokonała dyrektor naszej szkoły Pani Ewa Faszcza. Następnie głos zabrał  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Pan Jarosław Zieliński.

Niezwykle emocjonalnie opowiedział o swoim życiu Pan Roman Kalista – Sybirak – który przedstawił swoje przeżycia, wybuch wojny, zesłanie na Sybir i powrót do kraju.

Z rąk Dyrektor Pani Ewy Faszcza i byłego Dyrektora Pana Jana Zakrzewskiego goście otrzymali pamiątkową publikację dotyczącą naszej szkoły.

 

 Kolejnym punktem obchodów był montaż słowno-muzyczny zaprezentowany przez uczniów naszej szkoły  przygotowany pod kierunkiem Pani Barbary Chrapczyńskiej.

 

Na zakończenie uroczystości delegaci szkół złożyli kwiaty oraz zapalili znicze pod Dębami Pamięci, które zostały posadzone ponad 7 lat temu na terenie Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości oraz Zespołu Szkół Nr 1.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Dodano dnia: 23 września 2017

 

Społeczność ZSA przez pół roku pomagała rodzinie z Aleppo.

 

Od marca do września 2017 roku grupa uczniów, rodziców i nauczycieli Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie brała udział  w międzynarodowej akcji charytatywnej Rodzina Rodzinie i wspierała finansowo rodzinę Savane z Aleppo poszkodowaną w konflikcie syryjskim.

Aleppo przed wojną liczyło 5 mln mieszkańców, obecnie ok. 1,5 mln. Część wschodnia Aleppo jest w ponad 80% zniszczone,  cały czas trwają ostrzały części zachodniej. 13,5 miliona ludzi potrzebuje pomocy humanitarnej, w tym prawie 6 mln dzieci. Z pomocą przychodzą poszczególne Państwa, organizacje międzynarodowe i humanitarne oraz Kościół.

Jedni odwiedzają Aleppo, inni nagrywają piosenki i spoty zachęcające do pomocy jego mieszkańcom, my postanowiliśmy odpowiedzieć na zaproszenie Caritas Polska i zadeklarowaliśmy finansową pomoc rodzinie Savane, wspierając tę rodzinę przez 6 miesięcy poprzez comiesięczne wpłaty na jej rzecz - mówią wolontariusze z ZSA.

Koło Wolontariatu składa serdeczne podziękowanie wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy bezinteresownie wsparli akcję Rodzina Rodzinie.

Dodano dnia: 23 września 2017

 

ZSA ponownie „Solidarną Szkołą”!

 

W minionym roku szkolnym  społeczność naszej szkoły wzięła udział w kolejnej ogólnopolskiej edycji programu „Solidarna szkoła”.

 

Celem programu było kształtowanie wartości i postaw odwołujących  się do poczucia solidarności społecznej, tożsamości i odpowiedzialności za swoją wspólnotę lokalną.  W założenia projektu wpisały się zadania podejmowane przez Koło Wolontariatu.

 

W ramach projektu zostały zorganizowane m.in. powiatowe obchody Światowego Dnia Życzliwości,  III Miejska Kampania Społeczna przeciw Przemocy Dzieci, konferencje, warsztaty on-line, udział w programie „Kto na ochotnika” oraz wiele akcji charytatywnych o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym.

 

Podejmowane działania, dokumentowane na ogólnopolskiej platformie programu, zostały docenione przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie  i Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku i nagrodzone tytułem „Solidarnej szkoły”.

 

Opiekunowie i członkowie projektu składają serdeczne podziękowania Dyrekcji szkoły, nauczycielom ZSA, pracownikom OWR w Zambrowie, przedstawicielom różnych instytucji społecznych, sponsorom oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wsparli realizację programu „Solidarna szkoła III”.

 

Red. A. Maleszewska, W. Maleszewski

 

Dodano dnia: 23 września 2017

 

Porozumienie o współpracy między zambrowską Policją a Zespołem Szkół Agroprzedsiębiorczości

 

 

Komendant Powiatowy Policji w Zambrowie mł. insp. Andrzej Puchalski i Dyrektor Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie mgr Ewa Faszcza, podpisali porozumienie dotyczące współpracy przy wspólnej realizacji zadań.

 

15 września 2017 w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie zostało podpisanie porozumienie określające zasady współpracy zambrowskiej Policji i Zespołu Szkół przy wspólnej realizacji zadań na rzecz edukacji i propagowania działalności na rzecz bezpieczeństwa publicznego, profilaktyki oraz kształtowania postaw patriotycznych i społecznych, w szczególności klas o profilu policyjnym, prowadzonych na terenie w/w szkoły.

 

Funkcjonariusze zambrowskiej Policji poprzez działalność profilaktyczną, zgodnie z porozumieniem, mają m.in. kształtować pozytywny wizerunek Policji i służby w Policji wśród młodzieży szkolnej oraz krzewić właściwe postawy obywatelskie i społeczne. Porozumienie jest kontynuacją trwającej od lat współpracy z młodzieżą szkoły, w której funkcjonują klasy o profilu policyjnym.

 

Materiał pochodzi ze strony www.zambrowiacy.pl

Dodano dnia: 23 września 2017

 

Akcja ,, Sprzątanie świata”.

W piątek 15 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny aktywnie włączyli się w ogólnopolską, ekologiczną akcję ,, Sprzątanie świata” , która przebiegała pod hasłem ,, Nie ma śmieci – są surowce”. Jej organizatorem w Zambrowie był Urząd Miasta, który zapewnił uczestnikom rękawiczki i worki. Uczniowie uporządkowali teren przy ul. Ogrodowej, Wądołkowskiej i Lipowej. Zbiórka odpadów prowadzona była w sposób selektywny. Uczniowie zbierali śmieci do trzech typów worków: na szkło, surowce wtórne i odpady mieszane.

Dzięki takim działaniom środowisko staje się czystsze a uczniowie uczą się o nie dbać. Rozumieją potrzebę segregowania odpadów, wzrasta świadomość ekologiczna.

 Opiekun: Marta Mieczkowska

Dodano dnia: 18 września 2017

 

Zebranie rodziców

 

 

25 września 2017r. (poniedziałek)

 

Godz. 15:30 – spotkanie na sali gimnastycznej, po którym odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami w salach:

 

IV TR, TD – 9

IV TH – 41

III LO – 8

IIITR, TD – 21

III TH – 12

II LO – 7

II TR, TH – 38

I LO – 22

I TR, TH – 40

Dodano dnia: 17 września 2017

 

Weź udział w akcji Kartka dla Powstańca,
wyraź wdzięczność bohaterom Powstania Warszawskiego!

 

Wyślij bezpłatną kartkę do Powstańców metodą tradycyjną lub przez internet

i spraw im wiele radości!

Dodano dnia: 17 września 2017

UWAGA!!!

Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się
14 września 2017r (czwartek)
o godz:15:10

 

 

 

Dodano dnia: 11 września 2017

                    K I E R M A S Z

 

W DNIU 8.09.2017r ( piątek) W SALI NR 18(sala gimnastyczna)

 

ODBĘDZIE SIĘ

 

KIERMASZ UŻYWANYCH  PODRĘCZNIKÓW.

 

 

GODZINA  10.30 – KLASY PIERWSZE

GODZINA  11.30 – KLASY STARSZE.

                                                    

                                                ORGANIZATORZY

                                                    E. Modzelewska,

 

Dodano dnia: 6 września 2017

 

4 września 2017 o godzinie 9.00 uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście zgromadzili się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości, aby oprócz powitania nowego roku szkolnego, powitać także nową dyrektor naszej szkoły- Panią Ewę Faszcza. Uroczystego powitania dokonał Starosta Zambrowski P. Robert Maciej Rosiak, który życzył Pani Dyrektor wielu sukcesów na nowym stanowisku. Serdeczne życzenia Pani Dyrektor otrzymała również ze strony byłego dyrektora – P. Jana Zakrzewskiego oraz uczniów i nauczycieli. Ważną częścią uroczystości było również ślubowanie przedstawicieli uczniów klas pierwszych na sztandar szkoły.

Dodano dnia  06 września 2017r

 Szanowna Pani Dyrektor

 

W imieniu uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie składamy Pani Ewie Faszcza serdeczne gratulacje z okazji wygrania konkursu oraz objęcia stanowiska Dyrektora naszej szkoły. Życzymy Pani Dyrektor wielu sukcesów zawodowych i osobistych, cierpliwości i wyrozumiałości dla pracowników i uczniów oraz wielu twórczych pomysłów.

 

 

 

 

Z wyrazami szacunku i wielkiej życzliwości

uczniowie i nauczyciele

Dodano dnia  01 września 2017r

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

odbędzie się 4 września 2017

o godz. 9:00

    Obowiązuje zmiana obuwia!!!

Dodano dnia  28 sierpnia 2017r

 

UWAGA!!!

Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się
30 sierpnia 2017r (środa)
o godz:10:00

 

 

 

Dodano dnia  17 sierpnia 2017r

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego.

23 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej szkole. Na uroczystości pojawiło się wielu gości, wśród nich był m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Zambrowskiego Józef Dąbrowski, Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak, Dziekan Dekanatu Zambrów ks. prał. Jerzy Samsel, Komendant Powiatowy PSP w Zambrowie mł. bryg. Maciej Krajewski, zastępca Komendanta PSP w Zambrowie st. bryg. Mirosław Jasionowski, przedstawiciele zambrowskiej policji oraz kuratorium oświaty. Przemówienie wygłosił Starosta Robert Rosiak.

W czasie zakończenia roku szkolnego wręczono również dyplomy, podziękowania i nagrody rzeczowe dla najlepszych oraz najbardziej zaangażowanych uczniów.

Wzruszającym momentem było pożegnanie dyrektora naszej szkoły Jana Zakrzewskiego, który zdecydował się przejść na emeryturę.  Ze szkołą związany był od roku 1986. W ciepłych słowach podziękował wszystkim osobom, z którymi przyszło mu współpracować. Podziękowania dyrektorowi złożyli również Starosta Zambrowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Zambrowskiego.

Podziękowania

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że trzeba pożegnać się z ulubionym zawodem. Ten moment to czas przejścia na emeryturę.

Przez wiele lat pracował Pan w szkole, był Pan jej dyrektorem, wiele trudnych decyzji musiał Pan podjąć, ale też wiele miłych chwil spotkało Pana w jej murach.

Wszystko to splata się w piękne wspomnienia, które będą towarzyszyć Panu na zasłużonym odpoczynku.

Dziękujemy Panu za wszystkie lata pracy, za troskę o kolejnych uczniów, cierpliwość, dobre rady i dobre serce.

Dziękujemy za trud jaki włożył Pan w to, by nasza szkoła była coraz lepsza i coraz ładniejsza.

Życzymy, aby na emeryturze nie opuszczał Pana dobry humor, dopisywało zdrowie, by nadal otaczała Pana życzliwość ludzi i by znalazł Pan czas dla siebie, na pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań.

Nie mówimy Panu : żegnaj, mówimy : do widzenia, bo mamy nadzieję, że będzie Pan częstym gościem w naszej szkole.

Uczniowie  i Rada Pedagogiczna ZSA

 

Red. M. Rogińska

Dodano dnia  4 lipca 2017r

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

odbędzie się 23 czerwca 2017r. (piątek)
 o godz. 9:00

Obowiązuje zmiana obuwia!!!

 

„Kompetentni zawodowo” w ZSA

 

Staże, kursy zawodowe czy stypendia to tylko niektóre z działań, jakie będą realizowane dzięki aktywnemu pozyskaniu funduszy unijnych w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie.
Od przyszłego roku szkolnego szkoła przystępuje do realizacji atrakcyjnego projektu pt. ”Młodzi – kompetentni zawodowo”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podlaskiego. Projekt organizowany jest przez Akademicki Klub Integracji Europejskiej. Przewidywany okres jego realizacji to 1.08.2017 do 31.07.2019r, a planowana wartość to 1 390 886,88zł. Projekt skierowany jest do 154 uczniów i 27 nauczycieli.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych i społecznych zwiększających szanse na rynku pracy wśród uczniów, a także  kwalifikacji oraz kompetencji wśród nauczycieli Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości.

 

W ramach działań projektowych realizowane będą:

· staże dla 50 uczniów i 5 nauczycieli,

·wyposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt,

·zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze,

·kursy zawodowe,

·pomoc stypendialna,

·poradnictwo edukacyjno – zawodowe,

·podniesienie kompetencji i kwalifikacji kadry dydaktycznej w obszarze kształcenia umiejętności interpersonalnych i społecznych,

· kształtowanie u uczniów właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy.

 

Dzięki uczestnictwu w projekcie młodzież zwiększy swoje szanse na rynku pracy zdobywając nowe doświadczenie i umiejętności a nauczyciele podniosą swoje kwalifikacje i kompetencje. Szkoła wzbogaci się o nowe pomoce dydaktyczne i wyposażenie pracowni pomocne w procesie nauczania w zawodach technik handlowiec, technik budowy dróg i technik rolnik.

Red. M. Rogińska

 

Dodano dnia  19 czerwca 2017r

 

http://www.zsazambrow.republika.pl/aktualny/aktualny17_18_pliki/radapedagogiczna.jpgUWAGA!!!

Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się 
20 czerwca 2017r (wtorek) 
o godz:15:10

 

 

Minęło 10 lat…

12 czerwca 2007 roku Zespołowi Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie nadano imię Szkół Podchorążych Rezerwy: Szkoły Podchorążych Rezerwy Piechoty oraz Mazowieckiej Szkoły Podchorążych Rezerwy Artylerii im. gen. Józefa Bema.

Tę okrągłą rocznicę  i 10. Święto Patrona Szkoły  uczczono uroczystym apelem, który odbył się w szkole 24 kwietnia 2017 r. W uroczystości udział wzięli: Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński, Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak, Wicestarosta Stanisław Rykaczewski, Dziekan Dekanatu Zambrowskiego ks. prał. Jerzy Samsel, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łomży Witold Gronostajski, Komendant Powiatowy Policji w Zambrowie mł. insp. Andrzej Puchalski, p.o. Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie st. bryg. Mirosław Jasionowski, prof. Krzysztof Sychowicz z Instytutu Pamięci Narodowej, rodziny oficerów szkół działających w Zambrowie w okresie międzywojennym, dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu oraz społeczność Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości.

 Podczas uroczystości głos zabrał poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński.

„10 lat od nadania imienia – to jest pierwszy ważny, okrągły jubileusz. To moment, w którym warto zastanowić się, gdzie jest szkoła i dokąd zmierza. Święto Szkoły na pewno takiej refleksji sprzyja.

Chcę bardzo mocno podkreślić – bo tę szkołę obserwuję, bywam tutaj, śledzę jej sukcesy, jej historię - że to jest na mapie edukacyjnej regionu, nie tylko miasta, ale także Polski, bardzo ambitna i dobra szkoła. Zawsze była tu wielka mobilizacja, dzielność, ofiarność oraz entuzjazm edukacyjny i wychowawczy.

Dokonując wyboru imienia, szkoła wybrała jakąś tradycję, a ta tradycja zobowiązuje. Trzeba kształtować jej oblicze właśnie w nawiązaniu do tych wartości, które przywołuje imię. To jest tradycja wojskowa, to jest tradycja narodowa, ale to jest tradycja niewątpliwie dla każdego z nas patriotyczna.”

Dbając o dobre imię, społeczność szkolna ZSA podejmuje różnorodne działania. Wiele z nich zostało opisanych w okolicznościowej publikacji „Z życia szkoły”, którą przygotowano z okazji 10. rocznicy nadania Szkole imienia.

Red. B. Chrapczyńska

 

Dodano dnia  11 czerwca 2017r

 

Drugi tydzień pobytu Handlowców w Grecji.

W drugim tygodniu pobytu Handlowcy rozpoczęli swoje praktyki w Grecji od znajdowania w Internecie informacji na temat firm, które są potencjalnymi klientami szkoleń. Następnie pracowali nad publikowaniem zebranych informacji na stronie internetowej, podanej przez trenera p. Przemysława Pedrycza. Uczniowie mieli możliwość doskonalenia znajomości języka angielskiego dokonując drobnych zakupów na targu w Leptokarii, na którym sprzedawano lokalne produkty : różne gatunki oliwek, oliwę, owoce, warzywa.

Oprócz obowiązków był czas na przyjemności. Młodzież w wolnym czasie rozegrała mecz koszykówki z drużyną z Lubiejewa przy pięknym greckim słońcu, które gwarantowało opaleniznę.  Mecz wygrała oczywiście drużyna Siwa Team, a medale zwycięskiej drużynie wręczyła wychowawczyni p. M. Załuska. Tytuł najlepszego gracza otrzymał Patryk Chmielewski, lecz na wyróżnienie zasługuje także Marta Zaręba.

Konkurs tańca i udział w grze terenowej to kolejne atrakcje, o których nie sposób zapomnieć.  

Konkurs tańca zorganizowany przez kierownictwo hotelu miał miejsce przy hotelowym basenie. Wzięli w nim udział wszyscy goście hotelu. Tańce konkursowe to: tango, salsa, disco, samba. Konkurs prowadzili: p. Adonis, p. Thelis a w jury zasiedli panowie Sakis i Theo oraz p. M. Gajewska i p. K. Kardas. Porywająca muzyka poderwała do tańca nie tylko pary konkursowe lecz także szacowne jury. Następnie nasi gospodarze: p. Sakis p. Adonis, p. Atena i p. Katherina zaprezentowali efektowne, tradycyjne tańce greckie. Na zakończenie konkursu młodzież bawiła się na dyskotece.

 Natomiast gra terenowa polegała na m.in.:

· zrobieniu sobie zdjęcia z Grekiem,

·nagraniu filmu  z pozdrowieniami wypowiedzianymi przez Greka- Greczynkę,

·odnalezieniu na plaży skrytki  reliktem i zrobienie fotografii itp.

Tę konkurencję wygrała z kolei grupa ze szkoły w Lubiejewie.

Kolejnym punktem realizowanego programu było zwiedzanie przedsiębiorstwa prowadzonego przez 5 osobową rodzinę w miejscowości Święty Spirydon. Uczniowie mieli tam okazję obserwować  proces produkcji sera feta. Ser produkowany jest zarówno na rynek krajowy jak i zagraniczny. Po fabryce grupę oprowadzał p. Adonis. Na zakończenie odbyła się degustacja.

 

Pobyt w Grecji to dla wszystkich uczestników doskonała lekcja doświadczenia zawodowego, jak również wspaniałe „greckie wakacje podczas roku szkolnego”. Mamy nadzieję, że poza wiedzą i umiejętnościami uczestnicy wyjazdu przywieźli ze sobą do kraju miłe wspomnienia i przeżycia, którymi dzielić się będą ze swoimi bliskimi jeszcze przez długi czas.

Dodać należy, że w kolejnym roku szkolnym na praktyki do Grecji wyjadą uczniowie następnych klas.

Red. M. Rogińska, M. Załuska

 

Dodano dnia  10 czerwca 2017r

 

„Wędrująca biblioteka”

W dniu 6.06.2017 r. grupa członków Koła Miłośników Książki, wzięła udział w akcji „Wędrująca biblioteka”. Uczniowie wraz z opiekunem roznosili książki do wybranych punktów, przyklejali plakaty informujące o akcji, informowali napotkane osoby o tej inicjatywie.

Akcja prowadzona jest od ubiegłego roku na terenie naszego miasta pod honorowym patronatem Burmistrza Zambrowa. Organizatorami tej inicjatywy są: Ośrodek Wsparcia Rodziny „Caritas”, Biblioteka Publiczna oraz Koło Miłośników Książki w ZSA. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. 

Zapraszamy chętne osoby do przyłączenia się do tej akcji.

A.      Choińska

Dodano dnia  10 czerwca 2017r

 

Sportowy sukces uczniów naszej szkoły.

 

W towarzyskim Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Wysokomazowieckiego, w którym uczestniczyło 5 szkół, dość dobrze zaprezentowała się ekipa chłopców z naszej szkoły. Uczniowie nie przegrali żadnego spotkania i uplasowali się ostatecznie na drugim miejscu.

 

Drużyna chłopców w składzie: Dawid Młyński (kapitan), Kamil Fedorowicz, Adam Rogowski, Adrian Baczewski, Piotr Pac, Szymon Wyrzykowski, Dawid Konopka, Patryk Bruliński i Grzegorz Przychodzeń wraz z trenerem Krzysztofem Lipskim skorzystała z zaproszenia od Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem na Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Wysokomazowieckiego. Impreza odbyła się w czwartek, 1 czerwca.

 

Oprócz ekipy z naszej szkoły w rozgrywkach udział wzięły jeszcze cztery inne reprezentacje szkół: ZSOiP Wysokie Mazowieckie, CKZ Wysokie Mazowieckie I, CKZ Wysokie Mazowieckie II oraz Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem. Drużyny grały między sobą systemem „każdy z każdym”.

 

Ostatecznie nasi uczniowie zajęli II miejsce, nie przegrywając żadnego meczu. Pokonali ekipy CKZ Wysokie Mazowieckie I i Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika oraz zremisowali z drużynami ZSOiP Wysokie Mazowieckie i CKZ Wysokie Mazowieckie II.

 

Wyniki drużyny chłopców z „Siwej”:

:: ZSA Zambrów - CKZ Wys. Maz. I 5:4

:: ZSA Zambrów - Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wys. Maz. 2:1

:: ZSA Zambrów - ZSOiP Wys. Maz. 2:2

:: ZSA Zambrów - CKZ Wys. Maz. II 1:1

 

Klasyfikacja końcowa:

I - CKZ Wysokie Mazowieckie I

II - ZSA Zambrów

III - Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem

IV - ZSOiP Wysokie Mazowieckie

V - CKZ Wysokie Mazowieckie II

 

Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem oraz
Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem.

Gratulujemy!!!

 

Dodano dnia  06 czerwca 2017r

 

Dzień Dziecka w naszej szkole.

 

1 czerwca to doskonała okazja, aby choć przez chwilę znów poczuć się dzieckiem. Przekonali się o tym nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły.. Tego dnia młodzież wyszła poza mury szkoły, aby wspólnie z opiekunami wziąć udział w wesołej zabawie.

Atrakcją spotkania były gorące przekąski oraz konkurencje sportowe, w których mierzyli się uczniowie z nauczycielami. Obchody Dnia Dziecka zostały zorganizowane w ramach prowadzonej w szkole innowacji pedagogicznej „Dbam o siebie- żyję zdrowo”.

 

Dodano dnia  06 czerwca 2017r

 

Wolontariusze ZSA w III Miejskiej Kampanii Społecznej.

Szanuj życie!, Dziękuj za życie!, Życie jest darem! Życie jest cudem! – te i inne hasła towarzyszyły III Kampanii społecznej „Stop przemocy wobec dzieci!” przeprowadzonej przez wolontariuszy z ZSA w dniu Międzynarodowego Dnia Dziecka. Młodzież, wraz z opiekunami, wyszła na ulice naszego miasta, do zambrowskich przedszkoli, przychodni i szpitala powiatowego, by złożyć życzenia dzieciom, a także przypomnieć dorosłym, że życie ludzkie jest bezcennym darem, za który należy być wdzięcznym przez cały rok. Rozdawała też przygotowane na tę okoliczność informacje zawierające hasła zachęcające do miłości  i szacunku dla każdego dziecka.

 Symbolem kampanii był tekturowy miś  - kolorowanka oraz słodki upominek.

Organizatorzy akcji składają serdeczne podziękowanie mieszkańcom Zambrowa, dyrekcji przedszkoli, nauczycielom, rodzicom,  przedstawicielom OWR oraz personelowi szpitala w Zambrowie i za życzliwe przyjęcie, współpracę i poparcie inicjatywy.

Opiekunowie:

A.Maleszewska,

W. Maleszewski

 

Dodano dnia  04 czerwca 2017r

 

 

Staż w Grecji – wycieczka na Meteory.

W ciągu kolejnych dni uczniowie odbywający praktyki w Grecji brali udział w wycieczce na wyspę i do miasteczka Skiathos. Podczas rejsu  bawili się na dyskotece na statku  kapitana Kostasa.  

Następnie udali się na Meteory. Jest to masyw skał z piaskowca i zlepieńca w środkowej Grecji na północno-zachodnim krańcu równiny tesalskiej w okolicy miasta Kalampaka. Skały osiągają wysokość do 540 m n.p.m.

 Dotarli także do miejsca, gdzie dokonuje się manufaktury ikon religijnych. W czasie krótkiej lekcji przedstawiono im proces pisania tych dzieł i pokazano najpopularniejsze ikony świętych.

Uczniowie mieli okazję spróbować  greckiego przysmaku – pączków  w syropie miodowym zwanych lokmą.

 

Red. M. Rogińska, M. Załuska 

 

Dodano dnia  04 czerwca 2017r

 

Handlowcy z ZSA na greckim szlaku.

 

28 maja 2017r wyruszyła sprzed budynku Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie do dalekiej Grecji grupa 17 uczniów klasy III Technikum Handlowego w celu realizacji praktyk zawodowych w ramach projektu „Zawód specjalista w UE”, organizowanego przez Fundację Inicjatyw

Edukacyjnych. Jest to kolejna edycja cyklicznych wyjazdów zagranicznych uczniów ZSA w Zambrowie.

Po przejechaniu ponad 1800 km w ciągu 30 godzin i przekroczeniu 5 granic uczniowie dotarli do Hotelu San Panteleimon  w miejscowości Paralia Panteleimonos, która zauroczyła ich przepięknym krajobrazem. Po zakwaterowaniu w pokojach o wysokim standardzie odbyło się spotkanie integracyjne uczniów z młodzieżą ze szkoły z Lubiejewa.

 W następnych dniach praktykanci wyposażeni w koszulki, dzienniczki praktyk i przeszkoleni z zasad BHP oraz przepisów przeciwpożarowych uczestniczyli w prelekcji i zajęciach praktycznych z metod i technik  internetowej sprzedaży produktów.

Jak donoszą uczniowie oprócz obowiązków był także czas na przyjemności: wycieczki i kąpiele w basenie hotelowym i Morzu Egejskim.  Ciekawym miejscem był zamek krzyżacki w Platamonas. Rozmiary budowli i otaczający ją krajobraz – piękne widoki na Riwierę Olimpijską wywarł na uczniach niesamowite wrażenie. Równie interesująca była wycieczka do Paralii – miejscowości znajdującej się na wybrzeżu Morza Egejskiego i jednocześnie u stóp Olimpu – mitycznej siedziby greckich bogów. Korzystając ze wspaniałej pogody uczniowie podziwiali lokalną architekturę i przepiękną, ciągnącą się po horyzont plażę. Urokliwy port rybacki, pełen kolorowych łódek i jachtów oraz mola usypane z kamieni – zapewniły niezapomniane widoki. We wszystkich tych miejscach można było poczuć klimat prawdziwej Grecji. Wieczorne ogniska, dyskoteki oraz wybory miss i mistera wycieczki przyczyniły się też do tworzenia więzi między uczestnikami wyjazdu.

Jak na warunki „greckie” przystało, pogoda  jak dotąd była wyśmienita i miejmy nadzieję, że wszechpotężny Zeus z pobliskiego Olimpu będzie jej nadal sprzyjał.

Red. M. Rogińska i M. Załuska

 

Dodano dnia  01 czerwca 2017r

 

Spotkanie Handlowców z ZSA z Rzecznikiem Konsumentów.

Jak reklamować wadliwy produkt? Jakie towary podlegają gwarancji? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielił Pan Ireneusz Ślesiński – Rzecznik  Konsumentów  w Starostwie Powiatowym w Zambrowie podczas spotkania, które odbyło się w dniu 24 maja 2017r w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości  w Zambrowie.

W spotkaniu tym uczestniczyła klasa III Technikum Handlowego. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat praw konsumenta. Uczniowie uzyskali informacje na temat prawnych uwarunkowań sprzedaży konsumenckiej i głównych zadań instytucji stojących na straży przestrzegania praw konsumenta.

Pan Rzecznik wyjaśnił procedurę składania reklamacji oraz różnicę pomiędzy reklamacją z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy a reklamacją z gwarancji. Omówił również problemy wynikające z zawierania umów na odległość i poza lokalem. Zwrócił uwagę, aby dokładnie czytać zawierane umowy przed ich podpisaniem i nie podpisywać umów, których treści  nie rozumiemy.  Na zakończenie Pan Rzecznik podkreślił, że można się do niego zgłaszać  nie tylko w razie problemów, ale też po poradę prawną  przed zawarciem jakiejkolwiek umowy.

Spotkanie z osobą zajmującą się w powiecie ochroną praw konsumenta było ciekawym wydarzeniem, które wzbogaciło i uczyniło bardziej atrakcyjnymi  zajęcia z przedmiotów zawodowych w zawodzie technik handlowiec.

Dziękujemy Panu Ireneuszowi Ślesińskiemu – Powiatowemu Rzecznikowi Konsumentów za przeprowadzenie interesującej prelekcji.

Red M. Rogińska

Dodano dnia  30 maja 2017r

 

Wyjście na Dni Otwarte do Bursy Szkolnej.

 

Uczniowie mieszkający poza miastem, a uczący się w Zambrowie mogą zamieszkać w bursie szkolnej, która otworzyła swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych. W dniu 23 maja 2017r uczniowie klasy I i II Technikum Handlowego mieli okazję poznać warunki zakwaterowania i zasady funkcjonowania tej placówki.

Młodzież mogła przekonać się, że bursa zapewnia bardzo dobre warunki do nauki i wypoczynku. Do dyspozycji mieszkańców bursy znajdują się: sala komputerowa, sala bilardowa, siłownia, świetlica, aneks kuchenny, biblioteka i kawiarenka.

Na zakończenie pobytu uczniowie mieli okazję skosztować  przygotowanej zupy.

Red M. Rogińska

 

Dodano dnia  30 maja 2017r

 

 

Młodzi handlowcy z ZSA wyjeżdżają na staż zawodowy do Grecji!

 28 maja 2017 r. grupa uczniów Technikum Handlowego z  Zespołu  Szkół Agroprzedsiębiorczości,  wyjedzie na dwutygodniowy staż zawodowy do Grecji. Praktyki odbędą się w ramach projektu „Zawód specjalista w UE”, organizowanego przez Fundację Inicjatyw Edukacyjnych,  realizowanym przy wsparciu programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój – projekt Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego.  Organizacją przyjmującą uczniów w Grecji jest Kika Mobility Center. Celem wyjazdu na zagraniczną praktykę zawodową jest przede wszystkim zdobycie praktycznego doświadczenia zawodowego, wykorzystanie  zdobytej wiedzy oraz  nabycie nowych umiejętności zawodowych.

Uczniowie  będą obserwować procesy kierowania i zarządzania przedsiębiorstwem oraz poznają system rozliczeń w firmie. Dowiedzą się, w jaki sposób organizowana jest sprzedaż  towarów  oraz organizacja działań reklamowych i marketingowych w firmach w Grecji. W ramach praktyk odbędą się również ciekawe  wizyty i spotkania mające na celu poznanie kultury i historii regionu i całego kraju.

Ponadto młodzież rozszerzy zasób specjalistycznego słownictwa w języku angielskim, niezbędnego do poruszania się po europejskich rynkach pracy, a także pozna możliwości, jakie oferuje Unia Europejska dla handlowców  państw członkowskich. W trakcie praktyk uczniowie zdobędą również wiele informacji na temat Unii Europejskiej i współpracy międzynarodowej.

Wszyscy uczniowie po zakończeniu stażu otrzymają wydane w dwóch wersjach językowych (po angielsku i po polsku) europejskie certyfikaty Europass-Mobilność, które potwierdzają kwalifikacje zawodowe, podnoszą konkurencyjność ich posiadaczy na europejskim rynku pracy i stanowią cenną przepustkę do efektywnego poszukiwania pracy. Praktyka zagraniczna stwarza większe możliwości zatrudnienia i podwyższa  kwalifikacje zawodowe.

Red. M. Rogińska

 

 

Dodano dnia  23 maja 2017r

 

Tłumy gimnazjalistów na Dniu Otwartym w naszej szkole.

 

19 maja nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla gimnazjalistów z Zambrowa i powiatu zambrowskiego, którzy tłumnie odwiedzili naszą szkołę.

 Na początku młodzież spotkała się z dyrektorem placówki Janem Zakrzewskim, który przedstawił ofertę edukacyjną szkoły, opowiedział  o osiągnięciach szkoły i zdobytych wyróżnieniach. Przekazał również  informacje o ciekawych wyjazdach zagranicznych, w których brali udział uczniowie szkoły oraz które planowane są na następny rok szkolny.  Następnie każdy miał okazję obejrzeć pracownie lekcyjne. W pracowni sprzedaży kształcącej w zawodzie technik handlowiec gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć wyposażenie sali i uczestniczyć w loterii paragonowej, w ramach której każdy gimnazjalista, któremu udało się wydrukować paragon mógł wygrać cenne nagrody.  Ponadto gimnazjaliści obejrzeli laboratorium językowe, w którym zapoznali się z  funkcjonowaniem sprzętu wykorzystywanego na zajęciach lekcyjnych. Z wielkim zainteresowaniem  gimnazjaliści uczestniczyli w wielu ciekawych konkursach. Zapoznali się również z  informacjami dotyczącymi kierunku technik ekonomista, na  którym naukę proponuje nasza szkoła. Na zewnątrz szkoły uczniowie mieli możliwość obejrzenia pokazu układania kostki brukowej, jaki przygotowali uczniowie kierunku  technik budowy dróg.

Na zewnątrz szkoły dla gimnazjalistów przygotowano również mnóstwo ciekawych atrakcji. Na przybyłych gości czekały pokazy policjantów z Powiatowej Komendy Policji w Zambrowie. Zaprezentowali oni ujęcie przestępcy oraz pokaz przewodnika z psem. Można było postrzelać z broni pneumatycznej oraz obejrzeć pokaz musztry w wykonaniu uczniów ZSA. Zaprezentowały się klasy o profilu strażackim, które zaprezentowały m.in. gaszenie pianą. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie zademonstrowali uwolnienie uwięzionego w pojeździe oraz cięcie pojazdu.

Nie zabrakło również specjalnych stanowisk firm i instytucji współpracujących ze szkołą. Maszyny rolnicze zaprezentowały firmy: Z.H.U. „AGRO-SERWIS”, - „Adrol” Sprzedaż Maszyn Rolniczych z Wiśniewa ,  „InterTech” Maszyny Rolnicze z Zambrowa, „SAWIK” Handel Maszynami Rolniczymi z Paproci Dużej.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko z domowymi wypiekami przygotowanymi przez uczniów.

Dyrekcja oraz społeczność Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie za pośrednictwem naszego Portalu składa serdeczne podziękowania:

:: Komendantowi Powiatowemu Policji w Zambrowie mł. insp. Andrzejowi Puchalskiemu oraz funkcjonariuszom KPP,

:: Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie mł. bryg. Maciejowi Krajewskiemu oraz strażakom,

:: Markowi Rytelewskiemu – Pomoc Drogowa i Złomowanie Pojazdów z Długoborza

:: Dariuszowi Sobolowi - Z.H.U. „AGRO-SERWIS”,

:: Danielowi Gosiewskiemu - „Adrol” Sprzedaż Maszyn Rolniczych z Wiśniewa

:: Anna i Piotr Jankowscy - „InterTech” Maszyny Rolnicze z Zambrowa,

:: „SAWIK” Handel Maszynami Rolniczymi z Paproci Dużej.

 

Red i zdjęcia. M. Rogińska

 

Część zdjęć pochodzi ze strony www.zambrowiacy.pl

 

Dodano dnia  21 maja 2017r

 

UWAGA UCZNIOWIE!!!

Zespół Fundacji Zaawansowanych Technologii Zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w Stażach Badawczo-Rozwojowych E(x)plory 2017. Jest to niepowtarzalna okazja, aby korzystając z profesjonalnego zaplecza laboratoryjnego oraz wsparcia merytorycznego specjalistów przygotować własny projekt badawczy i zgłosić go do Konkursu Naukowego E(x)plory. Staże odbywają się w okresie wakacyjnym na uczelniach wyższych, w instytutach naukowo-badawczych oraz innowacyjnych przedsiębiorstwach.

Uczniowie zainteresowani zgłoszeniem powinni wypełnić ankietę zgłoszeniową i odesłać ją na adres staze@explory.pl, nazywając plik swoim nazwiskiem i imieniem. Ankieta zgłoszeniowa jest dostępna do pobrania na naszej stronie www.explory.pl w zakładce Staże Badawczo-Rozwojowe E(x)plory. Zgłoszenia osób zainteresowanych stażem przyjmowane są do 2 czerwca 2017.

Wyniki rekrutacji zostaną przesłane mailowo 30 czerwca 2017 roku. Tego samego dnia na stronie www.explory.pl zostanie opublikowana ostateczna lista osób zakwalifikowanych do Staży Badawczo-Rozwojowych E(x)plory 2017. Regulamin oraz informacje szczegółowe na temat staży dostępne są na stronie internetowej www.explory.pl.

Wszelkie dodatkowe zapytania prosimy kierować na adres mailowy staze@explory.pl.

Partnerem Programu Staży Badawczo-Rozwojowych E(x)plory jest Fundacja Centrum Innowacji FIRE:

Dodano dnia  21 maja 2017r

 

Zawód Handlowiec w ZSA – w praktyce.

 

Nauka w zawodzie to nie tylko dobrze przyswojona wiedza teoretyczna, ale także, a może przede wszystkim możliwość podpatrywania praktyków. Uczniowie klasy II Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie w zawodzie technik handlowiec mieli szansę z bliska zobaczyć, jak funkcjonuje jedna z największych sieci handlowych w Polsce, Tesco. W ramach wycieczki programowej odwiedzili lokalny hipermarket i poznali jego strukturę, organizację pracy, zapoznali się z zasadami przyjmowania dostaw  i magazynowania towarów oraz systemem HCCP.  Mieli szansę zobaczyć to, czego nie widzi klient sklepu i porównać zdobytą dotychczas wiedzę z rzeczywistością.

 

W imieniu uczniów i grona pedagogicznego Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie dziękujemy kierownik zespołu Pani Klaudii Zarembie za miłe przyjęcie, poświęcony czas i cierpliwość w objaśnianiu mechanizmów i procedur, dzięki którym sieć Tesco od lat osiąga sukcesy na polskim rynku. Na podkreślenie zasługuje również fakt, iż uczniowie Technikum Handlowego ZSA w Zambrowie co roku zdobywają doświadczenie zawodowe odbywając praktyki zawodowe w hipermarkecie Tesco w Zambrowie.

 

Red.M. Rogińska

 

Dodano dnia 15 maja 2017r

OFERTA TYPÓW SZKÓŁ I KIERUNKÓW KSZTAŁCENIA

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

 

Zespół Szkół Agro-przedsiębiorczości

im. Szkół Podchorążych Rezerwy

w Zambrowie

NAZWA

PROFIL, ZAWÓD

KIERUNEK KSZTAŁCENIA,

PRZEDMIOTY - ROZSZERZENIE

KONTAKT

Technikum Nr 2

technik ekonomista

I przedmiot: geografia,  biologia lub historia

II przedmiot: WOS lub język angielski

e-mail: zsazambrow@op.pl

 

 

tel. 862714882

technik rolnik

technik handlowiec

technik budowy dróg

technik architektury krajobrazu

III Liceum Ogólnokształcące

policyjny

I przedmiot: geografia

II przedmiot: biologia lub historia

III przedmiot: WOS lub język angielski

pożarniczy

wojskowy

resocjalizacyjny