Archiwum wydarzeń roku szkolnego 2013/2014,  2014/2015 i 2015/2016 i 2016/2017 i 2017/2018

 

- Prezentacja multimedialna promująca ZSA kliknij tutaj

- Film promujący ZSA 2018 Obejrzyj w YouTube

  

AKTUALNOŚCI

Uwaga!!!

Repetytorium do egzaminu A.22 w zawodzie technik handlowiec do pobrania w zakładce egzamin zawodowy.

M. Rogińska

 

Próbny egzamin w zawodzie technik handlowiec

 

 W piątek 30 listopada 2018 r. uczniowie klasy IV Technikum Handlowego pisali próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w ramach kwalifikacji A.22 Prowadzenie działalności handlowej.

Przygotowane zadanie w części praktycznej wymagało znajomości obsługi pakietu programów INSERT GT oraz zagadnień z zakresu obrotu handlowego. Zdający zaliczy część praktyczną, jeżeli uzyska co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania.

Każdy z uczniów miał okazję zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności przed właściwym egzaminem, który czeka ich 10, 12 i 14 stycznia 2018r.

Dodano dnia 09.12.2018

Realizujemy projekt:

 

Praktyki w TESCO

Uczniowie Technikum Handlowego w ZSA kolejny raz odbyli praktykę zawodową w hipermarkecie Tesco w Zambrowie. Młodzi praktykanci zdobywali wiedzę oraz doświadczenie niezbędne w wybranym zawodzie handlowca.

Uczniowie zapoznali się czynnościami pracowników na różnych stanowiskach oraz obsługą urządzeń sklepowych.

Nauczyciele oraz uczniowie ZSA składają podziękowanie pracownikom Tesco w Zambrowie za miłą współpracę, życzliwość oraz poświęcony czas.

 

 

 

Dodano dnia 09.12.2018

 

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży organizuje Kursy Maturalne po raz XI. Kursy są skierowane do maturzystów, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę zdobytą w szkole. Kursy realizowane są z różnych przedmiotów w wymiarze 34h/ przedmiot. Odpłatność to 150 zł za cały kurs - tj. 34h danego przedmiotu. Podczas zajęć uczniowie mają okazję powtórzyć materiał oraz zapoznać się i przerobić wiele arkuszy maturalnych. Zajęcia poprowadzą łomżyńscy nauczyciele oraz lektorzy PWSIiP, którzy rozwieją wątpliwości młodych ludzi, związane z egzaminem maturalnym.

 

 

 

Dodano dnia 09.12.2018

 

Młodzi rolnicy z ZSA wyjechali na staż zawodowy do Grecji.

W niedzielę 11 listopada 2018 roku 30 uczniów technikum rolniczego z ZSA wyruszyło z samego rana na podbój Grecji…

Tak rozpoczęła się ich praktyka zawodowa, która będzie trwała dwa tygodnie. Ten wyjazd możliwy był dzięki projektowi PO WER, w którym uczestniczy nasza szkoła, pod nazwą „Staż zawodowy jako wzmacnianie pozycji technika handlowca i technika rolnika na rynku pracy” współfinansowanym ze środków UE w ramach programu PO WER VET Kształcenie i szkolenie zawodowe.

Młodzież zamieszkała w hotelu San Panteleimon oddalonym o około 3 km od centrum miejscowości Platamonas. Tuż obok rozciąga się masyw Olimpu,  a do plaży jest tylko 100 metrów. Natomiast zajęcia praktyczne odbywają się w malowniczej miejscowości  Panteleimonas. Pierwsze dwa dni zajęć praktycznych upłynęły pod znakiem kiwi – uczniowie poznawali praktyczne aspekty ich uprawy, bo Grecja – zaraz po Włoszech –  jest największym producentem tych owoców w Europie. Już we wtorek odbył się wieczór grecki, były tańce… A w środę zwiedzanie…

W ciągu dwóch tygodni młodzi rolnicy zapoznają się z warunkami funkcjonowania europejskich gospodarstw, poszerzą umiejętności i kwalifikacje zawodowe w nowym międzynarodowym środowisku, rozwiną kompetencje społeczne poprzez pracę w zespołach, informatyczne , językowe a także kulturowe. Każdy uczestnik otrzyma Europass Mobilność –dokument potwierdzający kompetencje zawodowe.

Przed nimi jeszcze wiele ciekawych doświadczeń…

Ale nie tylko rolnicy skorzystają z zagranicznego stażu. Druga grupa uczniów – 30 handlowców – wyjedzie do Grecji w kwietniu.

Dodano dnia 18.11.2018

 

Uczniowie ZSA uporządkowali mogiły bohaterów

 

Uczniowie klas mundurowych o profilu policyjnym oraz straży pożarnej Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie odbyli niezwykłą lekcję historii.

Uczniowie zapoznali się z miejscami pochówku, a następnie uporządkowali mogiły bohaterów poległych na przestrzeni dziejów za wolność Polski.

 

Na znajdujących się na zambrowskiej nekropolii grobach żołnierzy uczniowie zapalili też znicze.

Dodano dnia 18.11.2018

 

ZSA na miejskich obchodach 100. Rocznicy odzyskania niepodległości.

 

 

 Dodano dnia 18.11.2018

 

Wspólnym głosem dla Niepodległej

W dniu 9 listopada Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości uczcił setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie ZSA przygotowali krótki montaż słowno- muzyczny, w którym przywołali najważniejsze wydarzenia historyczne.

Mottem programu artystycznego stały się słowa Józefa Piłsudskiego: Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. Cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się również w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej”. O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie oraz nauczyciele uroczyście odśpiewali pełen tekst „Mazurka Dąbrowskiego”.

 


 

Projekt patriotyczny „BohaterOn w Twojej szkole”.

Za nami pierwszy etap projektu "BohaterOn w Twojej szkole". Po zapoznaniu z losami wybranych Powstańców, klasy I LOp, II THR, II LO i III LO zredagowały "Kartki dla Powstańców", oddając w ten sposób hołd naszym narodowym Bohaterom.

30.10.2018 r. ponad sto "Kartek" zostało wysłanych dla Powstańców.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę patriotyczną inicjatywę!

Red. Koło Wolontariatu

Dodano dnia 10.11.2018

 

ZSA w nietypowej akcji niepodległościowej

W tym roku świętujemy 100-lecie odzyskania naszej niepodległości. Z tej racji w całej Polsce podejmowano  wiele inicjatyw upamiętniających to niezwykłe wydarzenie historyczne.

Społeczność Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej pod patronatem Telewizji Polskiej „100. dobrych uczynków na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Akcja polegała na podjęciu dowolnego, dobrego działania, jednoczącego daną zbiorowość i oddającego cześć Bohaterom naszej niepodległości.

Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało i przeprowadziło zbiórkę znaczków „ostemplowanych”. W akcję włączyła się społeczność szkoły, a także Rodzice i Absolwenci. Mimo, że coraz powszechniej korzystamy z elektronicznych komunikatorów i tradycyjna poczta odchodzi na bok, to akcja zakończyła się niezwykłym sukcesem. Przez kilka tygodni wolontariuszom udało się zebrać aż tysiąc znaczków.

Ponieważ inicjatywa polegała na dzieleniu się dobrem, Koło Wolontariatu ZSA, przekazało znaczki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti, by w ten sposób wspomóc pracę misjonarzy.

Wolontariusze składają serdeczne podziękowanie Pracownikom szkoły, Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom oraz Absolwentom szkoły, którzy włączyli się w tę niezwykłą inicjatywę wpisującą się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Dodano dnia 9.11.2018

 

Młodzież ZSA czyta!!!

       W dniu 26 października 2018 roku młodzież Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie kolejny raz czytała podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Zambrowie. Uczniowie klasy III Liceum Ogólnokształcącego: Natalia Mioduszewska, Martyna Zalewska i Piotr Perkowski oraz klasy III Technikum Handlowego - Sylwia Misiewicz  wraz z opiekunami - panią Agatą Choińską i panią Elżbietą Modzelewską czytali wybrane przez siebie teksty, co pozwoliło przybliżyć podopiecznym ośrodka sylwetkę Świętego Jana Pawła II. 

       Akcja zorganizowana została z okazji upamiętnienia 40 rocznicy powołania naszego rodaka kardynała Karola Wojtyły na papieża. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali  tekstów dotyczących życia i twórczości Ojca Świętego.

       Uczniowie i opiekunowie skorzystali z zaproszenia gospodarzy i zwiedzili pracownie znajdujące się w ośrodku. Byli pod ogromnym wrażeniem prac wykonanych przez podopiecznych ośrodka pod kierunkiem opiekunów.

Dodano dnia 9.11.2018

 

Narodowe Czytanie w ŚDS !!!

W dniu 17 października 2018 r. młodzież ZSA czytała podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Zambrowie. Uczennice klasy IV Techniku Handlowego: Milena Pogorzelska, Edyta Gawrychowska, Monika Nierwińska, Magdalena Grodzka i Natalia Narewska wraz z opiekunem panią Agatą Choińską czytali podopiecznym wybrane fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Spotkanie odbyło się w ramach Akcji Narodowe Czytanie. Było to pierwsze spotkanie po wakacjach i zaplanowane są kolejne. Podopieczni ośrodka wraz dyrekcją i opiekunami są otwarci na taką formę współpracy. Zawsze serdecznie dziękują za przybycie  naszej młodzieży i gorąco zapraszają na kolejną wizytę. Dla uczniów naszej szkoły są to mile spędzone chwile, gdzie dzieląc się swoim czasem zdobywają  cenne doświadczenie.

Dodano dnia 9.11.2018

 

Sprostowanie ogłoszenia o zamówieniu na usługę społeczną pobierz szczegóły

 

Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości ogłasza otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach naboru dla Poddziałania 3.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki o numerze RPPD.03.03.01-IZ.00-20-001/18, który został ogłoszony w dniu 28.09.2018 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.-

szczegółowe informacje tutaj

 

 

„ZSA w Zambrowie przedstawia ogłoszenie o zamówieniu publicznym w związku z realizowanym projektem w ramach programu POWER”.- szczegółowe informacje tutaj

 

 

 

Koncert „Wyrwani z niewoli”

22 października 2018 młodzież naszej szkoły wzięła udział w  koncercie profilaktyczno-motywacyjno-ewangelizacyjnym „Wyrwani z niewoli” w ramach projektu realizowanego przez ich fundację i Ministerstwo Sprawiedliwości. Koncert odbył się na hali Zespołu Szkół nr 1. Występ zrobił na młodzieży ogromne wrażenie. Przekazane treści dają okazję młodzieży do zastanowienia się nad własnym życiem, swoimi wyborami i dokonania swoistego rachunku sumienia.

Źródło: www.zambrowiacy.pl

Zdjęcie: M. Rogińska

 

Dzień Edukacji Narodowej w ZSA

12 października 2018r. Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie świętował Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji placówkę odwiedzili Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak oraz Wicestarosta Stanisław Rykaczewski, Radny Powiatu Zambrowskiego Wiesław Kaźmierczak i Komendant Powiatowy PSP w Zambrowie bryg. Maciej Krajewski.

Gości oraz społeczność szkoły przywitała dyrektor Ewa Faszcza. Głos zabrał również przedstawiciel Rady Rodziców oraz Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak. Następnie wręczono nagrody dla nauczycieli. Zwieńczeniem uroczystości była część artystyczna w wykonaniu młodzieży szkolnej.

źródło: Starostwo Powiatowe w Zambrowie i www. zambrowiacy.pl

 

Z okazji

Dnia Edukacji Narodowej

składamy wszystkim Nauczycielom

serdeczne życzenia:

wielu sukcesów zawodowych,

realizacji obranego celu,

aby podejmowany trud

był źródłem osobistej i zawodowej satysfakcji

oraz społecznego uznania.

 

Spotkanie z Cezarym B., czyli Narodowe Czytanie Przedwiośnia w ZSA

 

26 września ZSA włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Przedwiośnie  Stefana Żeromskiego  wraz z uczniami czytali: dyrektor ZSA – Ewa Faszcza, starosta powiatu zambrowskiego – Robert Rosiak oraz wicestarosta –Stanisława Rykaczewski, a także podopieczna Środowiskowego Domu Samopomocy w Zambrowie- Anna Kulesza. 

Podczas wspólnego czytania przedstawiono krótki zarys głównej postaci- Cezarego Baryki. Zaprezentowane fragmenty ukazały szczęśliwe dzieciństwo i młodość bohatera w Baku, następnie przyjazd do kraju oraz pobyt w Nawłoci. Właściwy dobór tekstów oraz ich sposób zaprezentowania wzbudziły zainteresowanie młodych słuchaczy. Uczniowie ZSA podsumowali akcja Narodowego Czytania Przedwiośnia jako wspaniałą lekcję języka polskiego okraszoną elementami tragicznej historii naszego narodu.

 

Organizatorzy

Dodano dnia 1.10.2018

 

 

27.IX. 2018 roku grupa 16 uczniów z opiekunem Krzysztofem Lipskim, reprezentująca Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie, uczestniczyła w Lidze Lekkoatletycznej – w XXIX MEMORIALE ALEKSANDRA WOJNY. Zawody odbyły się na Stadionie Miejskim w Białymstoku, gdzie rywalizowały szkoły ponadgimnazjalne województwa podlaskiego. Uczniowie „Siwej” dobrze zaprezentowali się w konkurencjach rzutowych. W pchnięciu kulą 6 kg 3 miejsce zajął Adam Tadeusz Pruszkowski klasa IIILO, natomiast 4 miejsce zajął Sebastian Gosk z klasy IIITR. W grupie dziewcząt 3 miejsce zajęła Natalia Borkowska klasa IIILO. Gratulujemy wyników!

Red. K. Lipski

Dodano dnia 1.10.2018

 

 

Nak®ęć się na pomoc!

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła organizuje zbiórkę nakrętek plastikowych.

W tym roku będziemy wspierać leczenie Eryki Kaczyńskiej z Woli Zambrowskiej.

Miejsce zbiórki – sala 22.

Zapraszamy!:)

Koło Wolontariatu

 

,, Sprzątanie świata”

W czwartek 20 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny aktywnie włączyli się w ogólnopolską, ekologiczną  akcję ,,Sprzątanie świata”, która przebiegała pod hasłem ,,Akcja segregacja. 2xwięcej, 2xczyściej”. Jej organizatorem w Zambrowie  był Urząd Miasta, który zapewnił uczestnikom  rękawiczki i worki.   Uczniowie uporządkowali teren przy ul. Ogrodowej, Wądołkowskiej i Lipowej.  Zbiórka odpadów prowadzona była w sposób selektywny. Uczniowie zbierali  śmieci do trzech typów worków: na szkło, surowce wtórne i odpady mieszane.

 

Dzięki takim działaniom środowisko staje się czystsze a uczniowie uczą się o nie dbać. Rozumieją potrzebę segregowania odpadów, wzrasta świadomość ekologiczna.

                                                                                                                                   Red. M. Mieczkowska

Dodano dnia 30.09.2018

 

Wyjście na film pt.„ Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

 

W poniedziałek 18 września  uczniowie naszej szkoły wybrali się do kina na film pt. ”Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Jest to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W rolach głównych w "Dywizjonie 303" mogliśmy zobaczyć znakomitych polskich aktorów: Piotra Adamczyka, Macieja Zakościelnego, Antoniego Królikowskiego, Jana Wieczorkowskiego, Krzysztofa Kwiatkowskiego, Marcina Kwaśnego, Nikodema Rozbickiego, Annę Prus oraz brytyjskich artystów: Carę Theobold, Andrewa Woodalla czy Johna Kay Steela.

Film wywarł na wszystkich ogromne wrażenie oraz  pokazał, że ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm lotników mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków.

Red. M. Rogińska

Dodano dnia 30.09.2018

UWAGA !!!

 

Zebranie Rady Pedagogicznej odbędzie się 24 września 2018r. ( poniedziałek)
 o godz. 15:10

 

 

 

 

Ogłoszenie

Przypominamy o zbiórce znaczków „ostemplowanych”, które w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej:

„100 DOBRYCH UCZYNKÓW NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI” przekażemy Misjonarzom!

Wszystkich Posiadaczy znaczków zapraszamy do sali 22J

 

Koło Wolontariatu

 

Dodano dnia 19.09.2018

 

79 rocznica napaści ZSRR na Polskę

17 września 2018 r. obchodziliśmy 79 rocznicę napaści ZSRR na Polskę. Związek Radziecki dokonał ataku na nasz kraj bez wypowiedzenia wojny, łamiąc w ten sposób podpisany wcześniej pakt o nieagresji. W uroczystości udział wzięli Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak, przedstawiciele powiatu, policji i straży pożarnej,  społeczność szkolna ZSA, ZS1 oraz przedstawiciele ZSO. Podczas uroczystości uczniowie naszej szkoły w krótkim wystąpieniu przybliżyli wydarzenia, które miały miejsce 17 września 1939r. Na zakończenie delegacje uczniów wraz z zaproszonymi gośćmi złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod Dębami Pamięci poświęconymi pomordowanym w Katyniu, Charkowie i Miednoje.

Red. E. Zaniewska, zdjęcia: R. Antos

Dodano dnia 19.09.2018

 

ZSA  ponownie „Solidarną Szkołą”!

W minionym roku szkolnym  społeczność Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie wzięła udział w kolejnej ogólnopolskiej edycji programu „Solidarna szkoła”.

Celem programu było kształtowanie wartości i postaw odwołujących  się do poczucia solidarności społecznej, tożsamości i odpowiedzialności za swoją wspólnotę lokalną.  W założenia projektu wpisały się zadania podejmowane przez Koło Wolontariatu.

    W ramach projektu zostały zorganizowane m.in. obchody Światowego Dnia Życzliwości,  sympozjum naukowe „Wokół praw człowieka”, Międzyszkolna Konferencja papieska „Szukałeś nas… Jesteśmy”, warsztaty on-line, oraz wiele akcji charytatywnych.

Podejmowane działania, dokumentowane na ogólnopolskiej platformie programu, zostały docenione przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie  i Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku i nagrodzone tytułem „Solidarnej szkoły”.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wsparli nasze działania!

 

Red. A. Maleszewska, W. Maleszewski

 

Dodano dnia 16.09.2018

 

UWAGA !!!

 

Zebranie Rady Pedagogicznej odbędzie się 12 września 2018r. ( środa)
 o godz. 14:00

 

 

 

Dodano dnia 09.09.2018

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego2018/2019

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć – kliknij tutaj

 

 

 

 

 

                                                                Dodano dnia 09.09.2018

 

W dniu 7.09.2018r. (piątek)

w sali nr 18 (mała sala gimnastyczna) odbędzie się

 

KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

- godzina 10:30 dla uczniów klas pierwszych

- godzina 11:30 dla uczniów klas starszych

                                                                                              A. Choińska

                                                                                                    E. Modzelewska

 

Dodano dnia 05.09.2018